هیچ پرونده تخلف انتخاباتی تاکنون در استان یزد تشکیل نشده است | اتاق خبر
کد خبر: 316363
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 12:27
رئیس کل دادگستری یزد:
حبیبی گفت: تاکنون در استان یزد هیچ گونه پرونده تخلف و یا جرائم انتخاباتی تشکیل نشده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، محمدرضا حبیبی در جلسه شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان یزد، اظهار داشت: فرهنگ و بلوغ سیاسی خوب و بالای مردم در استان و پایداری به قانون در این استان باعث شده است که تاکنون شاهد هیچ گونه پرونده تخلف و جرم انتخاباتی نباشیم و فقط چند مورد کوچک و کم اهمیت در استان اتفاق افتاده است که با تذکر و صحبت حل و فصل گردید.وی تدبیر مسئولین و هماهنگی مطلوب و تعامل سازنده عوامل مختلف در بحث انتخابات اعم از اجرایی ، قضایی ، نظارتی و امنیتی در استان را عامل اصلی شرایط مطلوب و خوب انتخابات در استان ذکر کرد و بیان داشت : هماهنگی بسیار خوب مسئولین با عث شده استان که استان یزد تا به امروز حتی یک پرونده جرائم انتخاباتی نیز نداشته باشد.

این مقام قضایی ، حضور 25 نفر نامزد برای هر کرسی در انتخابات در استان یزد را زمینه ساز رقابت آزاد و حضور حداکثری سلایق مختلف در کنار صندوق های اخذ رأی دانست و ابراز داشت : شرایط بسیار مطلوبی برای حضور حداکثری مردم فراهم شده است و این میدان باز رقابت ، شور و شعف انتخاباتی را در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد : البته زمان شروع رسمی تبلیغات انتخاباتی و تلاش کاندیداها برای جلب آراء بیشتر مردم ، احتمال تخلفات و جرائم احتمالی را بالاتر می برد و بدون تردید در آن زمان بار سنگین کار بر مسئولان بیشتر می شود که باید آمادگی بیشتری را برای آن زمان فراهم کرد.

رئیس کل دادگستری استان از برگزاری همایش جامع انتخابات با حضور تمامی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده و رؤسای ستادهای نامزدهای انتخاباتی استان یزد خبر داد و افزود : به منظور بیان تمام قوانین حاکم بر انتخابات و تبلیغات و تبیین و ترسیم خطوط قرمز ، این همایش برگزار خواهد شد و بدون تردید نقش موثری در کاهش جرائم و تخلفاتی که از سر بی اطلاعی و جهل به قوانین رخ می دهد خواهد داشت.

وی دقت در دعوت از سخنران های خارج از استان را خواستار شد و گفت : فرمانداران نظارت نمایند افراد مسئله دار ، آرامش استان را مخدوش نکنند.

حبیبی تصریح کرد : انتخابات مربوط به یک سلیقه و یا طیف خاص نیست و همه احزاب و طیف های سیاسی ثبت شده و شناسنامه دار کشور می توانند در تبیین اهداف حزبی و گرم کردن تنور انتخابات اقدام کنند.

وی بار دیگر برخورد با هرگونه تخلف و بداخلاقی انتخاباتی را از مسئولان ذی ربط خواستار شد و تأکید کرد : نیروی انتظامی در برخورد با جرائم مشهود و در ملأ عام در اسرع وقت برخورد کنند و برای سایر جرائم نیز ضمن اخذ مجوز های مرتبط قضایی اقدام قانونی را انجام دهند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید