قرار نبوده وزارت نیرو و توانیر پولی پرداخت کنند | اتاق خبر
کد خبر: 317135
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1394 - 20:30
درحالی که مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرده است "نیروگاه‌ها بدحساب‌ترین مشترکان گازی این شرکت هستند" شرکت توانیر، به عنوان متولی صنعت برق کشور در پاسخ به این موضوع عنوان کرده که وزارت نیرو از پرداخت هزینه سوخت مصرفی نیروگاه‌ها معاف است.اتاق خبر: پیروز منجزی مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران درباره تادیه مطالبات شرکت ملی گاز از نیروگاه‌ها، با تاکید بر اینکه نیروگاه‌ها بدحساب‌ترین مشترکان گازی این شرکت هستند، تصریح کرد: ما هیچ ساز و کاری برای دریافت مطالبات خود از آن‌ها نیز نداریم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ این موضوع، توانیر را به واکنش واداشته است. این شرکت در پاسخی که در اختیار ایسنا قرار داده، نوشته است: "پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال 1389، مطابق توافق سه‌جانبه بین وزارتخانه‌های نفت و نیرو و سازمان هدفمندی یارانه‌ها و متعاقب آن تبصره 20 قانون بودجه سال 1394، وزارت نیرو از پرداخت هزینه سوخت مصرفی نیروگاه‌ها معاف شده است و هزینه سوخت مصرفی نیروگاه‌ها مستقیما از محل صندوق‌ هدفمندسازی یارانه‌ها با وزارت نفت تسویه می‌شود. بنابراین از این بابت هزینه‌ای بر عهده وزارت نیرو و شرکت توانیر نیست."

هرچند در متن اظهارات مدیر برنامه‌ریزی شرکت گاز نیز از "نیروگاه" ها به عنوان مشترکان بدحساب نام برده شده و نه از وزارت نیرو، اما این اظهارات ابهامی را به وجود می‌آورد که آیا نیروگاه‌های نام‌برده شده در زمره نیروگاه‌های خصوصی‌شده هستند یا نیروگاه‌های تحت مدیریت وزارت نیرو؟ و اگر گزینه دوم مورد اشاره شرکت گاز بوده است، این شرکت چطور از توافق سه‌جانبه مورد اشاره مسئولان صنعت برق بی‌خبر است.

منجزی در ادامه سخنان خود تصریح کرده بود که "ما خوراک رایگان به هیچ بخشی نخواهیم داد و از هر مکانیزمی که منجر به کاهش مطالباتمان از طلبکاران شود استفاده می‌کنیم." وی همچنین درباره تعیین قیمت سوخت نیروگاه‌ها عنوان کرد: این قیمت از سوی دولت باید معین شود و به هرحال سهم ما از فروش هر متر مکعب گاز مشخص است و در این بین دولت و سازمان هدفمندی نیز سهم مشخص خود را دارند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید