اعتراف به قتل همسر بعد از ۷ ماه | اتاق خبر
کد خبر: 317341
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 09:30
همسر انتقام‌جو با گذشت ۷ ماه از زمان قتل همسرش در جریان بازجویی‌های پلیسی به قتل زن بی‌گناه اعتراف کرد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از  مهر  ۲۵تیرماه از طريق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، وقوع يک فقره "فوت مشکوک" در شهرک علائين به کلانتري۱۷۲ حضرت عبدالعظیم اعلام شد ؛ با حضور ماموران  کلانتري در محل و انجام بررسي هاي اوليه مشخص شد خانمی۴۰ ساله  بنام "مریم" فوت کرده است .

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با اعلام خبر کشف جسد به اداره دهم پلیس آگاهی ، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم بهمراه عوامل تشخیص هویت در محل کشف جسد حاضر شدند ؛ در همان بررسی های اولیه مشخص شد که متوفیه به علت اصابت جسم سخت به ناحیه سر و خونریزی شدید داخلی ناشی از شکستگی جمجمه فوت کرده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "فوت مشکوک" و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری ، پرونده برای  رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

تحقیقات اولیه در خصوص نحوه کشف جسد

با توجه به نحوه کشف جسد ، کارآگاهان به تحقیق از پسر متوفیه پرداخته و اطلاع پیدا می کنند که پسر متوفیه طی تماس تلفنیِ همسر مادرش ( مسعود ) به محل سکونت مادر خود مراجعه کرده است ؛ پسر متوفیه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " ۲۵ تیرماه بود که همسر مادرم با من تماس گرفت و گفت که مادرم پاسخگوی تماس های تلفنی او نیست و به این بهانه از من خواست تا به محل زندگی مادرم مراجعه و موضوع را بررسی نمایم ؛ نزدیکی های ظهر به منزل مادرم رفتم اما کسی در خانه را باز نکرد !! نهایتا با آقا مسعود تماس گرفته و موضوع را با وی در میان گذاشتم و او نیز پس از ساعاتی خودش را به خانه ی مادرم رساند ؛ با کلید خانه که در اختیار وی بود وارد خانه شدیم که ناگهان با جسد مادرم در کف خانه روبرو شدم " .

تحقیقات از همسر متوفی

در تحقیقات اولیه مشخص شد که همسر متوفی بنام مسعود ( ۶۶ ساله ) پس از مرگ همسر اولش ، مجددا در سال ۹۰ با متوفیه که او نیز چند سال پیش همسرش فوت کرده ازدواج مجدد نموده اما با این وجود ، هر دو نفر به صورت جداگانه زندگی می کردند !

مسعود در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت : " صبح روز حادثه هرچه به تلفن خانه و گوشی تلفن همراه متوفیه زنگ زدم کسی پاسخگو نبود . همسرم از مدتی پیش فشار خون پیدا کرده بود؛ به همین علت با پسرش تماس گرفته و از او خواستم تا به منزل مادرش سر بزند؛ پس از تماس تلفنی پسر متوفیه و بیان این مطلب که مادرش در خانه را باز نمی کند ، خودم شخصا به محل زندگی مریم مراجعه کرده و با کلید خانه که تنها در اختیار من و مریم قرار داشت، در خانه را باز کرده و هر دو نفر وارد خانه شدیم که ناگهان با جسد مریم در کف خانه روبرو شدیم".

کشف جنایت

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان به تحقیق از اهالی محل سکونت متوفی پرداخته و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که مسعود بر خلاف ادعای اولیه ی خود مبنی بر اینکه در چند روز گذشته به خانه متوفی هیچ ترددی نداشته اما تعدادی از اهالی ساختمان وی را در زمان خروج از ساختمان، با حالتی مضطرب مشاهده کرده اند.

در ادامه تحقیقات از اعضای خانواده ی متوفیه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مریم از چندی پیش قصد متارکه داشته اما مسعود در اظهارات خود مدعی بود که هیچگونه مشکلی با متوفیه نداشته است .

در شرایطی که مسعود منکر هرگونه حضورش در خانه ی متوفیه می شد ، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که مسعود در اظهاراتش سعی در فریب آنها را دارد ؛ لذا ضمن هماهنگی با بازپرس پرونده مسعود دستگیر و برای  تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

اعتراف به جنایت

"مسعود" که پس از دستگیری همچنان سعی در بیگناه نشان دادن خود داشت ، سرانجام  دیروز لب به اعتراف گشود و به قتل همسرش اعتراف کرد ؛ وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "به خانه مریم  رفته بودم که او مجددا موضوع متارکه را مطرح کرد ؛ من به شدت مخالف متارکه از مریم بودم اما او همچنان اصرار می کرد که بایستی او را طلاق دهم تا اینکه با شدت پیدا کردن صحبت ها در یک لحظه عصبانی شده و ضربه محکمی را به صورت مریم زدم؛ [شدت ضربه به حدی بود که] مریم از ناحیه سر به دیوار برخورد کرد و او از ناحیه سر دچار خونریزی شد؛ پس از لحظاتی مریم بر روی زمین افتاد ؛ بدنش سرد شده بود ؛ بسیار ترسیده بودم اما کاری از دستم بر نمی آمد ؛ به همین علت به سرعت از خانه خارج شده و به خانه خودم در منطقه نارمک بازگشتم ؛ فردای آنروز به بهانه اینکه مریم جواب تماس های مرا نمی دهد، با پسرش تماس گرفتم".

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده،معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر  به خبرنگار مهر گفت : "با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم برای  انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است ".

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید