آغاز پوشش محموله‌های نفتی ایران توسط شرکت بیمه آمریکایی | اتاق خبر
کد خبر: 317937
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 02:23
یک تحلیل گر حوزه حمل و نقل پیش بینی کرد حضور شرکت بیمه آمریکایی در این عرصه موجب رفع نگرانی شرکت‌های بیمه اروپایی شده و این شرکت‌ها نیز به دنبال رقبای امریکا حرکت خواهند کرد.

اتاق خبر: شرکت بیمه امریکن کلاب اعلام کرد مجوز رسمی برای بیمه کردن شرکت‌های نفت کش غیر آمریکایی طرف قرارداد با ایران را دریافت کرده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ این مجوز که توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری امریکا (OFAC) صادر شده، به این شرکت اجازه می‌دهد محموله‌های حاوی نفت خام و فرآورده‌های نفتی از مبدا و به مقصد ایران که توسط شرکت‌های غیرامریکایی حمل می‌شوند را، تحت پوشش بیمه‌ای قرار دهد.

در بیانیه‌ای که امریکن کلاب در وبسایت خود قرار داده آمده است: «زین پس خدمات این شرکت برای شرکت‌های غیرامریکایی که محموله‌های نفت و پتروشیمی از ایران یا به مقصد این کشور حمل می‌کنند، در دسترس خواهد بود.»

یک تحلیل گر حوزه حمل و نقل در گفتگو با بلومبرگ پیش بینی کرد: حضور شرکت بیمه آمریکایی در این عرصه موجب رفع نگرانی شرکت‌های بیمه اروپایی شده و این شرکت‌های نیز به دنبال رقبای آمریکا حرکت خواهند کرد.

وی افزود: رفع مشکلات بیمه محموله‌های نفتی اگر نگوییم بزرگ‌ترین مشکل، دست کم یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پیش روی ایران برای افزایش صادرات نفتی را رفع خواهد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید