برای پایان دادن به جنگ سوریه، با آمریکا شریک هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 318078
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 23:28
مسکو:
سفیر روسیه در انگلیس در یادداشتی روز دوشنبه نوشته کشورش برای پایان دادن به جنگ سوریه،‌ آمریکا را شریک خودش می‌داند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «آلکساندر یاکوونکو»، سفیر روسیه در انگلیس در یادداشتی در روزنامه «ایونینگ استاندارد»، چاپ لندن نوشته کشورش با آمریکا در راستای تلاش برای پایان دادن به جنگ سوریه، شریک است.

او نوشته کشورهای شرکت‌کننده در نشست اخیر در مونیخ به طرحی رسیده‌اند که ضمن تلاش برای پایان دادن به دشمنی‌ها بین گروه‌های معارض و دولت سوریه، مماشات در برابر گروه تروریستی داعش را جایز نمی‌داند.

به نوشته «یاکوونکو»، فهم چالش‌های پیش روی جامعه بین‌المللی، مستلزم داشتن تصویری از سیر تحول اوضاع میدانی سوریه طی چهار سال گذشته است، جایی که معارضان به مرور به سازمان‌ةای تروریستی پیوستند. 

این دیپلمات ارشد روسیه، با بیان اینکه نمایندگان کشورهای غربی تابستان سال گذشته پیش‌بینی کرده‌اند دمشق در ماه اکتبر به تصرف داعش درخواهد آمد می‌نویسد: «اینکه آنها برای مرحله بعد در حال طرح‌ریزی چه بودند را ما نمی‌دانیم. احتمالاً سرانجام کار به آنجا ختم می‌شد که آنها گروه‌های افراطی را سفید جا بزنند و آنها را به عنوان یک گروه سنی که در عراق و سوریه جولان می‌دهد، بپذیرند.»

به گفته وی در چنین شرایطی بوده که مداخله نظامی روسیه به منزله عامل تغییردهنده معادلات بازی ظاهر شده است.

او مدعی شده عملیات هوایی مسکو در روسیه به «معارضان دموکرات سوریه» اجازه احیای مجدد نهضتی برای تشکیل سوریه‌ای دموکراتیک و سکولار را داده است.

سفیر روسیه در انگلیس اضافه می‌کند، تنها در این نقطه بوده که بازیگران مختلف در سوریه، امکان گردهم‌آیی و تلاش برای یافتن راه حلی جهت پایان جنگ در سوریه و ریشه‌کن کردن داعش را یافته‌اند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید