باب شکایت از اتاق بازرگانی باز شد | اتاق خبر
کد خبر: 318247
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 11:33
اظهارنامه 3 عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران بر علیه هیأت رئیسه
3 عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران به دلیل حضور غیرقانونی برخی تشکل ها در هیأت نمایندگان اتاق ایران اظهارنامه ای قانونی به اتاق بازرگانی ارسال کردند.

خانم «فاطمه دانشور» و آقایان «سیدحسین معروف» و «محسن چمن‌آرا» ضمن استناد به بند (ک) ماده 11 قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران که صراحت بر حضور اتحادیه‌ها و سندیکاها در ترکیب هیأت نمایندگان اتاق ایران دارد، از طریق یکی از وکلای دادگستری مبادرت به تقدیم و ارسال و ابلاغ اظهارنامه‌ای به کلیه اعضای هیأت رئیسه کنونی اتاق ایران کرده‌اند. بر اساس این اظهار نامه با توجه به مشخص بودن عنوان تشکل هایی که حق حضور در هیأت نمایندگان را دارند حضور برخی از تشکل ها به ویژه تشکل هایی که اخیرا توسط خود اتاق بازرگانی ایجاد شده است غیرقانونی بوده و آنها به این رفتار اعتراض دارند.

به گزارش اتاق خبر پیش از این این 3 عضو هیأت نمایندگان در نامه ای به هیأت رئیسه مراتب اعتراض خود را اعلام کرده بودند و حتی حسین معروف در تذکری در صحن علنی به این موضوع اشاره کرده بود. این دومین ورود قوه قضائیه به پرونده های اتاق بازرگانی محسوب می شود. پیش از این بعضی از اعضای اتاق بازرگانی در دیوان عدالت اداری به خلاف قانون بودن آیین نامه مصوب شورای نظارت شکایت کرده بودند که این موضوع همچنان در حال پیگیری است. البته لازم به ذکر است که این 3 عضو در حال حاضر تنها اظهار نامه ای علیه اتاق بازرگانی ارسال کرده اند که در سایت اتاق بازرگانی به اشتباه شکایت ذکر شده است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید