منافع شخصی عضو اتاق، دلیل تصویب قانون الحاق فروش تبلت به صنفی دیگر | اتاق خبر
کد خبر: 318351
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 14:40
رییس اتحادیه فناوران رایانه در گفت و گو با اتاق خبر اعلام شد
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تصویب قانون الحاق فروش تبلت به اتحادیه ای دیگر را در راستای منافع شخصی یکی از اعضای اتاق اصناف تهران دانست.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تصویب قانون الحاق فروش تبلت به اتحادیه ای دیگر را در راستای منافع شخصی یکی از اعضای اتاق اصناف تهران دانست.

سید مهدی میرمهدی در گفت و گو با اتاق خبر در خصوص واگذاری فروش تبلت به اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری اظهار داشت: تا به امروز فروش این کالا در واحدهای صنفی تحت مدیریت اتحادیه فناوران رایانه صورت می گرفت و  واگذاری آن به اتحادیه ای دیگر نه تنها غیر منطقی بلکه صرفا به دلیل ذی نفع بودن یکی از اعضای اتاق اصناف تهران است.

وی تصریح کرد: به طور یقین اگر این مسوول نبود این قانون به هیچ وجه شانسی برای تصویب شدن نداشت.

میرمهدی با بیان اینکه تنها دلیل ذکر شده برای این اقدام، قابلیت نصب سیم کارت در تبلت ها است، اعلام کرد: در حال حاضر در بازار کشور لپ تاپ هایی موجود است که این قابلیت را دارند؛ با توجه به این منطق لپ تاپ نیز باید به اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری واگذار کرد.

وی در ادامه افزود: برای تصمیم گیری صحیح در این زمینه باید اشخاص متخصص این کالا را از بعد سخت افزاری و نرم افزاری بررسی کنند.

میرمهدی با بیان اینکه تبلت از نظر قانونی متعلق به اتحادیه فناوران رایانه است، اعلام کرد:  در واقع تصویب این قانون جرم محسوب می شود و کمیسیون تشخیص اتاق اصناف مرتکب تخلف شده است.

رئیس اتحادیه فناوران با اعلام اینکه تا آخرین مرحله اجرای این قانون این موضوع را پیگیری خواهد کرد، اظهار داشت:  در حال تنظیم نامه ای خطاب به رئیس اتاق اصناف هستم تا اتاق این قانون را به کمیسیون نظارت ارسال نکند. اتحادیه فناوران رایانه از اجرای این قانون جلوگیری خواهد کرد.

گفتنی است؛ یکی از قوانینی که در اجلاس فوق العاده اتاق اصناف تهران در روز گذشته به تصویب رسید الحاق رسته فروش تبلت به آیین نامه ضوابط خاص اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران است.  

 

 

      

نظرات
ADS
ADS
پربازدید