نقش موثر ترکیب مجلس آتی بر دستیابی به رونق اقتصادی | اتاق خبر
کد خبر: 318363
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 20:04
عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد:
عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران گفت: اینکه تا چه اندازه به رونق و شکوفایی اقتصادی برسیم به عوامل مختلفی وابسته است. ترکیب مجلس آتی بر تصمیم گیری فعالان اقتصادی داخل و حتی سرمایه گذاران خارجی تاثیر جدی خواهد گذاشت.

اتاق خبر- عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران در رابطه با فضای واقعی اقتصاد کشور گفت: متاسفانه چند موضوع به طور همزمان اثر منفی خود را بر فضای اقتصادی کشور باقی گذاشته است، تحریم ها، کاهش شدید قیمت نفت و همچنین مسائل داخلی چون انتخابات مجلس باعث تعلیق و توقف تصمیم گیری ها شده است.

حسن فروزانفرد در گفت و گو با اتاق خبر افزود: اکنون که تحریم ها در کشور در نوردیده شده و تا حدی اوضاع بهبود پیدا کرده است، با جریان انتخابات مجلس روبرو هستیم که عمدتا در روند تصمیمات عمومی کشور تعلیق به وجود می آورد.

وی تصریح کرد: چشم انداز سال آتی را روشن می بینم و پیش بینی من به استناد شروع فعالیت ها و گفت و گو با سرمایه گذاران خارجی از افق اقتصاد کشور مثبت است و امید می رود که از بحران رکود فعلی خارج شویم.

عضو کمیسییون کشاورزی اتاق تهران گفت: اینکه تا چه اندازه به رونق و شکوفایی اقتصادی برسیم به عوامل مختلفی وابسته است. ترکیب مجلس آتی بر تصمیم گیری های فعالان اقتصادی داخل و حتی سرمایه گذاران خارجی تاثیر جدی خواهد گذاشت.

فروزانفرد تصریح کرد: تحریم و مجموعه اتفاقاتی که در طی 8 سال در کشور رخ داده است، سبب یک توقف و عقب گرد بزرگ در حوزه های اقتصادی کشور شده است. زمانی که تعدادی از فعالان اقتصادی کشور، صاحبان اندیشه و همکاران تجاری کشور را ترک می کنند، عمدتا بازگشت آن ها به کشور هزینه های فراوانی خواهد داشت که در نتیجه ریسک سرمایه گذاری به صورت عمومی بالا می رود.

وی در رابطه با چگونگی رفع بیکاری و رونق اشتغال در کشور گفت: اگر جنس فعالیت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی کشور از نوع فعالیت هایی با ارزش افزایی بالا نباشد، نمی توان امید داشت که نیروهای آموزش دیده و تحصیلکرده شاغل شوند.

فروزانفرد با بیان اینکه نرخ بیکاری افراد تحصیلکرده به مراتب بیشتر از افراد کم سواد است، اظهار کرد: در این راستا باید هدف گیری ها و رفتارها به سمت سرمایه گذاری هایی باشد که افراد تحصیلکرده مشارکت داشته باشند.  

وی در رابطه با اینکه آیا راه رسیدن به رشد 8 درصدی هموار است یا خیر، گفت: این موضوع به عزم ملی  بازمی گردد، اگر همزبانی و صدای واحدی در فضای کسب و کار نزد مسئولان دولتی و بخش خصوصی و همچنین مجلس ایجاد شود، رسیدن به این هدف چندان دشوار نیست.

به گفته فروزانفرد؛ اگر همگرایی بین دولت و مجلس آتی به وجود آید می توان به جذب سرمایه گذاران خارجی  بیشتر امیدوار بود.

 94106ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید