پرداخت یارانه صادرات سیب زمینی آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 318440
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 06:13
مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت یارانه صادراتی به صادر کنندگان سیب زمینی از امروز سه شنبه خبر داد.

اتاق خبر: دکتر شاهرخ شجری بیان داشت: با تخصیص 409 میلیارد ریال اعتبار یارانه صادراتی سیب زمینی و ابلاغ اعتبار به استان ها، از امروز یارانه صادراتی به مبلغ 1500 ریال به ازای صادرات هر کیلوگرم سیب زمینی پرداخت می شود.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ وی گفت:این یارانه به افرادی که از 19 بهمن ماه سال 93 تا 31 مهر ماه امسال صادرات سیب زمینی انجام داده اند تعلق می گیرد.

شجری ادامه داد: طبق بررسی های دفتر توسعه تجارت محصولات کشاورزی و مطابقت فهرست اسامی افراد و مستندات صادراتی آنان با آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران 130 نفر صادر کننده سیب زمینی، یارانه دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی برای صادر کنندگان سیب زمینی از یکم مهرماه امسال تا پایان سال 94، پیشنهاد تخصیص یارانه به مبلغ 600 میلیارد ریال را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی داده است.

مدیر کل دفتر توسعه تجارت محصولات کشاورزی تصریح کرد: در صورت موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با پیشنهاد وزارتخانه و تامین اعتبار، یارانه این گروه از صادر کنندگان نیز پرداخت می شود.

کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید