اولین تصاویر از پاگانی هوآیرا BC، سریعترین جنگنده ایتالیایی | اتاق خبر
کد خبر: 318456
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 05:39
پاگانی یک خودروساز ایتالیایی است که ماحصل ذهن خلاق یک علاقه مند به خودرو آرژانتینی است و از موتورهای پیشرفته ساخت مرسدس بنز و تیون شده توسط AMG استفاده می کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو پاگانی یک خودروساز ایتالیایی است که ماحصل ذهن خلاق یک علاقه مند به خودرو آرژانتینی است و از موتورهای پیشرفته ساخت مرسدس بنز و تیون شده توسط AMG استفاده می کند.

PAGA-2

بنابراین بی راه نیست که پاگانی را ترکیبی ایده آل از ذوق طراحی ایتالیایی و مهندسی آلمانی بنامیم. پس از قدرت نمایی این خودروساز با سری مشهور زوندا که سال ها در انواع مختلف بر روی خط تولید بود. این کمپانی سرانجام حدود سه سال قبل مدل تازه ای تحت عنوان هوآیرا را معرفی کرد که یکی از سریع ترین خودروهای غیر هیبریدی جهان محسوب می شود.

PAGA-3

حالا اما پاگانی یک قدم دیگر نیز به سمت جلو برداشته و مدل خاصی از هوآیرا رو به نام BC روانه بازار فروش کرده که البته تمامی ۲۰ دستگاه سری اول آن با قیمت حدود ۲٫۸ میلیون دلار به فروش رسیده اند.

مدل اصلی هوآیرا در حدود ۱۳۵۰ کیلوگرم وزن و ۷۳۰ اسب بخار قدرت دارد، اما این ارقام برای نمونه BC به ۱۲۰۰ کیلوگرم و ۸۳۰ اسب بخار تغییر کرده اند.

بنابراین هوآیرا BC عملا می تواند در زمانی کمتر از ۳٫۳ ثانیه مدل اصلی به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

PAGA-4

گفتنی است که این خودرو از پیشرانه ای ۱۲ سیلندر با آرایش خورجینی (V12) با حجم ۶٫۰ لیتر نیرو می گیرد و برای استخراج قدرت بیشتر در مدل BC، نیازمند برخی تغییرات آیرودینامیکی بوده است.

مهمترین تغییر در این زمینه را علاوه بر ایجاد کانال های بزرگتر برای هوارسانی به پیشرانه می توان در طراحی مجدد بال بزرگ و زاویه متغییر عقب جستجو کرد.

این بال جدید حالا در سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می تواند ۵۰۰ کیلوگرم وزن را بر روی محور عقب اعمال کند تا چسبندگی خودرو به سطح مسیر تامین شود.

PAGA-5

پاگانی قصد دارد تا مدل رودستر از هوآیرا را ظرف چند ماه آینده عرضه کند و تاکنون ۵۰ دستگاه از سری ۱۰۰ دستگاهی اولیه این مدل را نیز پیش فروش کرده است. به نظر می رسد با این حساب در آینده نیز شاهد عرضه نمونه رودستر BC باشیم. خودرویی که می تواند دل بسیاری از کلکسیونرها و علاقه مندان ثروتمند سوپراسپرت های ایتالیایی را برباید.

 94105
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید