انتخابات خبرگان در استان سمنان با ۲ نامزد برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 318524
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 16:57
رئیس ستاد انتخابات استان سمنان:
رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از افزوده شدن یک نفر به لیست داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از این استان خبر داد و گفت: حجت الاسلام خطاط از قم به سمنان تغییر حوزه داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد رضا میرزایی ضمن تائید خبر افزوده شدن  حجت الاسلام خطاط به لیست داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان سمنان، بیان کرد: حجت الاسلام عبدالامیر خطاط که از اساتید حوزه علمیه قم به شمار می رود با استفاده از قانون امکان تغییر حوزه انتخابیه به استان سمنان آمد.

وی افزود: طبق قانون، نامزدهای انتخابات می توانند برای یکبار حوزه انتخاباتی خود را تغییر دهند تا با این کار شانس انتخاب خود را در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بالا ببرند.

یک کرسی در مجلس خبرگان و ۲ رقیب

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان همچنین گفت: آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و نماینده مردم استان سمنان در چهارمین دوره خبرگان رهبری و حجت الاسلام عبدالامیر خطاط از اساتید حوزه علمیه قم، دو کاندیدای نهایی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان هستند.

میرزایی با اشاره به آغاز مهلت تبلیغات انتخاباتی از روز بیست و دوم بهمن ماه، بیان داشت: حجت الاسلام خطاط از هم اکنون می تواند تبلیغات خود را در استان سمنان آغاز کند.

وی با اشاره به لزوم حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای، افزود: مردم استان سمنان در دوره های پیشین انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی نیز نشان داده اند که همواره حضور در صحنه را سرلوحه امور خود قرار می دهند و مشارکت در انتخابات را نوعی قدردانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی بر می شنارند که امیدواریم در هفتم اسفندماه جاری نیز این مهم رخ دهد.

۴ کرسی در مجلس شورای اسلامی و ۶۲ رقیب 

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان همچنین با بیان اینکه خبر انصراف یکی از نامزدهای مجلس شورای اسلامی در سمنان نیز تائید شده است، گفت: با این حساب نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در جوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه به ۱۳نفر کاهش پیدا کرد.

میرزایی افزود: تعداد نامزدهای انتخاباتی در چهار حوزه انتخاباتی استان سمنان نیز با انصراف این نامزد، به ۶۲ نفر کاهش یافته است و همچنین کسی از حوزه های انتخابیه خارج از استان سمنان به این حوزه ورود پیدا نکرده است.

وی درباره ترکیب داوطلبان حاضر در انتخابات هفتم اسفندماه استان سمنان، توضیح داد: تعداد نامزدهای انتخابات دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه ۱۳ نفر و در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی ۲۳ است همچنین در حوزه انتخابیه دامغان ۱۳ نامزد و در حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان نیز ۱۳ نامزد رقابت می کنند.

از مجموع ۱۰۹ داوطلب ثبت نام کرده در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان برای انتخابات دهمین دوره از مجلس شورای اسلامی، هفت نفر انصراف داده بودند و ۴۴ نفر از سوی هیئت های نظارت تایید صلاحیت شدند، صلاحیت ۴۰ نفر احراز نشده بود و ۱۸ نفر رد صلاحیت شده بودند.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید