یک میلیون و 861 هزار و 370نفر واجد شرایط رأی دادن هستند | اتاق خبر
کد خبر: 318831
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 13:09
استاندار گیلان
در آستانه آغاز تبلیغات نمایندگی مجلس شورای اسلامی نشست مشترک ستاد انتخابات و فرمانداران به ریاست استاندار گیلان برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، عصر امروز نجفی در این نشست پس از گزارش رئیس و مسئولان کمیته‌های ستاد انتخابات و فرمانداران با بیان اینکه گزارشات رسیده و شواهد موجود حاکی از انتخابات خوب، پرنشاط و با حضور حداکری مردم در هفتم اسفند ماه است گفت: مردم با اطمینان پای صندوق‌های اخذ رأی حاضر شوند و بدانند همه ما در بخش‌های اجرایی، نظارتی و امنیتی حافظان رأی آنها هستیم.

وی با بیان انیکه تبلیغات انتخاباتی کلیه نامزدهای تائید صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی از بامداد پنجشنبه 29 بهمن ماه آغاز خواهد شد گفت : در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 194 نفر در گیلان برای کسب 13 کرسی نمایندگی رقابت می‌کنند که البته چند نامزد دیگر نیز از خارج از استان انتقال به حوزه‌های انتخابیه‌ی گیلان را تقاضا کرده‌اند که در حال بررسی است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد : تعداد داوطلبانی که از فردا رقابتشان را در گیلان آغاز می‌کنند 70 درصد بیشتر از دوره‌ی گذشته‌ مجلس است.

نجفی افزود: در این دوره از انتخابات 2508 شعبه اخذ رأی نیز تدارک دیده شده است که این تعداد شعبه به منظور جذب آرای بیشتر، 3 درصد بیش‌تر از انتخابات مجلس نهم است.

وی افزود: در این دوره یک میلیون و 861 هزار و 370 نفر نیز واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد 78 هزار نفر رأی اولی‌اند.

وی با بیان اینکه عرصه‌ انتخابات نشان دهنده‌ بلوغ سیاسی نظام است گفت: انتخابات همواره از افتخارات نظام بوده است و از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون مردم با مشارکت در تصمیم‌گیری‌های کلان اعتمادشان را به نظام اسلامی نشان داده‌اند.

وی همچنین با تشکر از اصحاب رسانه و صدا و سیما برای پرشور کردن فضای انتخابات گفت: مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی گیلان در این مدت همراهی خوبی داشتند و از حرکت جدیدی که در طرد بداخلاقان رسانه‌ای شروع کرده‌اند قدردانی می‌کنم و از نهادهای ذیربط نیز خواسته‌ام براساس مقررات با بداخلاقی‌های انتخاباتی رفتار کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه رعایت اخلاق انتخاباتی و پرهیز از تخریب رقبا نکته‌ بسیار مهمی است که رسانه‌ها در آن نقش تاثیرگذار دارند گفت: خوشبختانه افراد فرهیخته در جامعه‌ رسانه‌ای گیلان فراوان هستند.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید