مدرسه‌سازی گسترده‌ بنیاد برکت در اهر و روستاهای آن | اتاق خبر
کد خبر: 318933
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 17:26
شمار مدارس برکت در اهر و روستاهای محروم اطراف این شهرستان به 9 باب شامل 63 کلاس درس خواهد رسید.

اتاق خبر: 3 مدرسه با 30 کلاس درس اخیراً با تلاش بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در اهر به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر در مقاطع ابتدایی و راهنمایی فعال است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ این سه مدرسه با اعتباری به میزان 15 میلیارد و 136 میلیون ریال توسط مدرسه‌سازان بنیاد برکت تأسیس شده است.

شایان ذکر است؛پیش از این شش مدرسه‌ِی دیگر برکت با 33 کلاس درس در اهر و روستاهای آلو، گونجیک، شله‌بران و زندآباد تأسیس شده بود.

مدارس برکت از مناسب‌ترین استانداردهای ساخت اماکن آموزشی و تجهیزات کمک أموزشی برخوردار است و پس از اتمام ساخت برای بهره‌برداری در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرند.

بنیاد اجتماعی و اقتصادی برکت درصدد است شمار مدارس خود را در مناطق محروم استان آذربایجان شرقی به 32 باب شامل 171 کلاس درس برساند. برای این تعداد مدرسه مبلغ 85 میلیارد و 248 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

هنگامی که در سال 86 بنیاد برکت زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد، رهبر معظم انقلاب به مسئولان این نهاد توصیه کردند که یک‌هزار مدرسه برای هزار روستای محروم کشور توسط این بنیاد ساخته شود.

تاکنون شمار مدارس به بهره‌برداری رسیده بنیاد برکت در کل کشور به 585 باب شامل 2805 کلاس درس رسیده است.

در همین حال 215 باب مدرسه‌ دیگر نیز در دست ساخت و تکمیل است.کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید