17 استان منتظر شیرین کردن آب دریا | اتاق خبر
کد خبر: 319401
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 16:58
عاقبت بخیر گفت: ما استفاده از آب‌های غیر متعارف را بسیار دیر شروع کردیم و باید این عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم.

اتاق خبر: احمد عاقبت‌بخیر مدیرعامل آب‌ منطقه‌ای استان سیستان و بلوچستان درباره انتقال آب عمان به فلات مرکزی گفت: با توجه به ۲۲۸ میلیون متر مکعب کمبود آب استان در افق ۱۴۲۰ و همچنین تامین آب ۱۷ استان برنامه شیرین سازی و انتقال آب از عمان به فلات مرکزی در دستور کار قرار گرفته و اولویت نیز ارسال آب به خراسان جنوبی و استان سیستان و بلوچستان است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ وی با بیان اینکه در تمام دنیا از این شیوه برای تامین آب استفاده می‌شود، بروز مشکلات زیست محیطی برای دریا را غیرممکن ندانست و افزود: البته منفعت استفاده از آب دریا بیش از ضررهایی است که ممکن است داشته باشد.

عاقبت بخیر تصریح کرد: در حال حاضر در آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس آب دریا را شیرین و استفاده می‌کنند ضمن اینکه استفاده از آب دریای عمان با توجه به راه داشتن به آب‌های آزاد آسیب‌های کمتری را به محیط زیست وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه  در زمینه بهره برداری از دریا برای تامین نیاز آبی خود نسبت به کشرهای حاشیه خلیج فارس بسیار عقب‌تر هستیم، افزود: ما استفاده از آب‌های غیر متعارف را بسیار دیر شروع کردیم و باید این عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم.

مدیرعامل آب‌منطقه‌ای استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: البته یکی از الزاماتی که باید رعایت کنیم داشتن مجوز و پیوست زیست محیطی است یعنی در صورتی که محیط زیست متقاعد نشود طرح عملیاتی نمی‌شود.کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید