درآمد مالیاتی کاهش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 319754
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 19:42
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در ۱۰ ماه امسال حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی پرداخت شده است.

اتاق خبر: علی طیب‌نیا در مورد پرداختی دولت به طرح‌های عمرانی در 10 ماهه امسال اظهار داشت: طبق گزارش خزانه، تاکنون 20 هزار میلیارد تومان به صورت نقدی و نیز 4 هزار میلیارد تومان در قالب اوراق به این طرح‌ها و پیمانکاران اختصاص یافته است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: همچنین 1600 میلیارد تومان در قالب مواد قانونی دیگر پرداخت شده است.

وی یادآور شد: امسال در مجموع حدود 26 هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی اختصاص یافته است.

طیب‌نیا در مورد درآمدهای مالیاتی نیز عنوان کرد: در حال حاضر آمار دقیقی از رقم درآمدها ندارم، اولویت اصلی دولت تحقق درآمد مالیاتی است و روی این موضوع تمرکز صورت گرفته است. در سال جاری نمی‌توان فشار زیاد برای وصول مالیات‌ها با توجه به رکود به مؤدیان داشت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه قطعاً درآمدهای امسال نسبت به سال گذشته رشد کمتری دارد، عنوان کرد: این درآمدها کاهش یافته، اما برنامه دولت و سازمان مالیاتی شناسایی فرار مالیاتی و نیز گرفتن مالیات براساس اطلاعات دقیق است.

وی ادامه داد: قانون امکان ویژه و خوبی را برای مالیات در نظر گرفته و همه دستگاه‌ها باید در ارائه اطلاعات به سازمان مالیاتی همکاری کنند، اکنون بانک نرم‌افزاری اطلاعات مالیات در حال تکمیل شدن است.کد:94109

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید