افزایش مصرف آب اهوازی‌ها در روزهای خاکی | اتاق خبر
کد خبر: 319848
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 08:48
معاون بهره​برداری شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: میزان مصرف آب شهروندان در روزهای وقوع گرد و خاک در این شهرستان افزایش یافته است و به همین دلیل تماس‌های زیادی مبنی بر کاهش فشار در برخی از مناطق اهواز داشته‌ایم.

اتاق خبر: سعید دشتی​زاده اظهارکرد: به دلیل شستشوهای فراوان مردم در اهواز و افزایش مصرف آب، کارکرد تصفیه‌خانه‌ها را افزایش داده‌ایم و از حداکثر راندمان تصفیه خانه‌ها در ساعات بیشتری استفاده کردیم تا ضمن حفظ کیفیت‏، کمیت آب را افزایش داده باشیم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: گرد و غبار روی کیفیت آب اهواز هیچ تاثیری نمی‌گذارد زیرا آب شهرستان از رودخانه کارون تامین می‌شود و طراحی تصفیه‌خانه‌ها به گونه‌ای است که گرد و غبار روی کیفیت آب تصفیه‌شده اثری نمی‌گذارد.

دشتی زاده تصریح کرد: پیک مصرف آب از ساعت 9 تا 13 بعدازظهر و 16 بعدازظهر تا 22 شب است؛ با توجه به اینکه در این ساعات آب زیادی مصرف می‌شود، شهروندان باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا برای تامین آب بعضی از مناطق اهواز دچار مشکل نشویم و شاهد افت فشار در شبکه توزیع نباشیم.

معاون بهره​برداری شرکت آب و فاضلاب اهواز خاطرنشان کرد: مردم در روزهای وقوع پدیده گرد و خاک در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و یا در ساعات پیک، مصرف خود را به حداقل برسانند تا آب به مناطق دور از دسترس و حاشیه شهر نیز برسد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید