اقدامات حقوقی برای اخذ خسارت تحریم‌های ناعادلانه بانکی انجام شود | اتاق خبر
کد خبر: 319993
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 17:35
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به نظر می‌رسد باید کار حقوقی جدی انجام شود تا بیشتر از این بانک‌ها و شرکت‌های ایرانی خسارت و ضرر و زیان نبینند.

اتاق خبر: جعفر قادری گفت: تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا هیچ کدام مبنای قانونی نداشته است و در طول تاریخ روابط بین‌الملل چنین موضوعاتی سابقه ندارد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی تاکید کرد:‌ کشورهای اروپایی و آمریکایی از جایگاه و قدرتی که دارند استفاده کرده و تحریم‌های غیرقانونی را اعمال کردند که هیچ کدام قانونی نبوده و مبنای قانونی با حقوق روابط بین‌الملل نداشته است.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: در یک شرایطی فشارهایی به کشور وارد شد که امکان اعتراض وجود نداشت اما اکنون به گونه‌ای است که می‌توان این ایرادات و اشکالات را برطرف کرد که تا حدودی مشکلات در حال برطرف شدن است. به نظر می‌رسد کار حقوقی جدی باید انجام شود و در جایی که امکان دارد خسارت‌ها اخذ و در جایی که هنوز تحریم‌ها وجود دارد به طور کامل برطرف شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان تاکید کرد: در حال حاضر شرایط تغییر کرده که نیاز است کار جدی در این عرصه انجام شود تا بانک‌ها و شرکت‌های ایرانی از تحریم‌های غیرقانونی اعمال شده ضرر و زیان نبینند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید