میزان استقبال از خودروهای چینی کاهش یافته است | اتاق خبر
کد خبر: 320079
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 15:10
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در گفت و گو با اتاق خبر
علی ارسلان منصوری: در حال حاضر فروش این خودروها با افت مواجه شده است و مردم مانند گذشته از این خودرو ها استقبال نمی کنند.

اتاق خبر-  رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اعلام کرد: میزان استقبال مردم از خرید خودرو های چینی در 6 ماهه گذشته کاهش یافته است.
علی ارسلان منصوری در گفت و گویی که با اتاق خبر داشت در مورد بازار فروش خودرو های چینی گفت: در حال حاضر فروش این خودروها با افت مواجه شده است و به نظر می رسد که مانند گذشته مردم از این خودرو ها استقبال نمی کنند.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در باره دلیل کاهش استقبال مردم از خودرو های چینی را اینطور توصیف کرد که اینگونه خودروها دارای کیفیت پائین تری نسبت به محصولات دیگر کشور ها مانند کره جنوبی است.

منصوری گفت: خودرو های چینی دارای نواقص و کاستی هایی نسبت به خودرو های کره ای هستند و مردم ترجیح می دهند خودرو های چینی را از اولویت خرید خود خارج کنند.
وی با رد برتری خودرو های ایرانی نسبت به خودرو های چینی گفت: خودرو های چینی دارای آپشن ها و برتری هایی نسبت به خودروهای ایرانی هستند و به همین دلیل این موضوع که خودرو چینی تنها ظاهر بهتری نسبت به خودروی ایرانی دارد صحیح نیست.
منصوری با ذکر این نکته که خودرو های چینی دارای تنوع بیشتری نسبت به خودرو های ایرانی هستند ادامه داد: با این حال خودرو های چینی با کاهش قیمت 10 تا 15 درصدی روبه رو هستند اما کیفیت آنها به گواهی مصرف کنندگان پائین است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در مورد مشکلاتی که خودرو های چینی در زمینه تامین قطعات یدکی و کیفیت پائین آنها با تاکید بر خرید خودرو از نمایندگی ها و موسسات مجاز و دارای پروانه کسب گفت: تقاضای من از مصرف کنندگان این است که حتما از موسسات صنفی مجاز و وابسته به اتحادیه خرید داشته باشند.
وی ادامه داد: بارها اتفاق افتاده که مردم با خرید خودرو از موسساتی لیزینگ خودرو بدون مجوز که در مطبوعات آگهی چاپ می کنند خودرو خریداری کرده اند و خودرو دیرتر از موعد مقرر و بدون آپشن های توافقی به خریدار تحویل داده شده است.

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید