صدور ویزای سفر به آذربایجان تسهیل می شود | اتاق خبر
کد خبر: 320092
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 01:17
رئیس کمیسیون بین دولتی ایران و آذربایجان گفت در سفر آتی رئیس جمهوری آذربایجان به تهران ۱۰ سند همکاری بین دو کشور به امضا می رسد و باکو رژیم صدور ویزا برای ایرانی ها را تسهیل می کند.

اتاق خبر: محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران و رئیس کمیسیون بین دولتی ایران و آذربایجان گفت، امروز قرار است 10 سند همکاری بین دو کشور به امضا برسد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ واعظی گفت، این اسناد در نتیجه تلاش های کمیسیون بین دولتی ایران و آذربایجان برای امضا آماده شده اند.

وی افزود، آذربایجان رژیم ویزا را برای شهروندان ایرانی لغو نمی کند، اما در روند گفت و گوها، دو طرف توافق کرده اند که رژیم صدور ویزا تسهیل شود و این کار انجام خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات ایران اضافه کرد: «در جریان سفر الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان به ایران، تمام اسناد توافق شده به امضا خواهد رسید و به توسعه روابط بین دو کشور کمک خواهد کرد.»

به گفته این مقام ایرانی، مردم هر دو کشور علاقمند به سفر به کشورهای یکدیگر هستند. «روابط بین ایران و آذربایجان در طی 20 سال گذشته در این سطح نبوده است و این مایه خشنودی است. مقامات دو کشور در طی 2 سال گذشته، 55 نشست برگزار کرده اند.»

واعظی تاکید کرد روسای جمهور دو کشور نقش مهمی در توسعه روابط ایران و آذربایجان ایفا کرده اند.

وی گفت، کمیسیون بین دولتی برای توسعه روابط بین دو کشور  ایجاد شده است.

واعظی افزود، این کمیسیون از کمیته های حمل و نقل بار، انرژی و امور زنان تشکیل شده و بحث های این کمیته ها نتایج خوبی به دنبال داشته است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید