بافندگان فرش دست‌باف شهرستان دیر حمایت می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 320169
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 10:54
فرماندار دیر:
فرماندار شهرستان دیر گفت: بافندگان فرش دست‌باف شهرستان دیر حمایت می‌شوند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، فرماندار شهرستان دیر ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح اتحادیه فرش دستباف دیر با بیان اینکه فرش دستباف ايران جايگاه ویژه‌ای را در دنيا دارد و شايسته است که نگاه ويژه‌ای نیز به اين صنعت شود، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی و تولید ملی مد نظر بوده که در حال تحقق است.

حمزه اعتماد اظهار داشت: مسئولان ذیربط در زمینه جذب و استفاده از تسهیلات کم‌بهره و اختصاص یافته به مناطق مرزی روستایی را که موجب ایجاد مشاغل خانگی برای جوانان و فعالیت و رونق اقتصادی منطقه خواهد شد تلاش مضاعف داشته باشند.

وی حمایت بانک‌ها به‌ منظور پشتیبانی از بافندگان فرش دستباف را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: اگر بانک‌ها تسهیلاتی را با کارمزد و بهره پایین‌تر و در مدت‌زمان کم‌تری را به بافندگان فرش اختصاص داده و نقدینگی فعالان و هنرمندان فرش دستباف را افزایش دهند، به‌طور قطع استقبال بیشتری از این حوزه خواهد شد.

اعتماد با اشاره به پتانسیل و ظرفیت‌های شهرستان دیر در این حوزه، خاطرنشان کرد: هنرمندان خوبی در حوزه تولید فرش در شهرستان دیر مشغول به فعالیت هستند که در صورت فراهم شدن شرایط لازم و حمایت‌های بیمه‌ای از این قشر، قطعاً شاهد حضور فعالان بیشتری در این عرصه خواهیم بود.

فرماندار شهرستان دیر با اشاره به انتخابات ۷ اسفندماه در سراسر کشور، گفت: حضور حداکثری مردم در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی موجب تقویت نظام و ناامیدی دشمنان می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دیر نیز در این مراسم گفت: شهرستان دیر تاکنون فاقد اتحادیه فرش بوده و قربب به ۹۰ نفر مرتبط با این صنعت (فرش) شناسایی و تحت پوشش ابن اتحادیه قرار گرفت.

سید عبدالله نژادحسینیان افزود: اتحادیه فرش دستباف این شهرستان با پیگیری‌ها و همت فرماندار و اتاق اصناف شهرستان بمنظور بهرمندی از تسهیلات و فعال کردن مشاغل خانگی برای متقاضیان بافندگان فرش دستباف شروع به کار کرد.

رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان دیر با اشاره به اعتبارات سالیانه تخصیصی مشاغل خانگی به این شهرستان که تا سال قبل به‌دلیل عدم وجود اتحادیه و متقاضی برگشت می‌خورد، اظهار امیدواری کرد که با افتتاح این اتحادیه زمینه اشتغال و استفاده از تسهیلات مشاغل خانگی فراهم شود.

در پایان این مراسم مسئول اتحادیه فرش دستباف شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه از پیگیری‌ها، حمایت‌ها و همکاری‌های فرماندار و رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دیر که زمینه اشتغال برای بانوان این شهرستان، همچنین باعث عدم مراجعه حضوری بافندگان فرش به‌منظور تهیه لوازم و ابزار تولید فرش دستباف به شهرستان کنگان را به‌همراه داشت تشکر و قدردانی کرد.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید