۹۰ درصد روستاهای کشور تا پایان سال به گاز شهری متصل می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 321015
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 20:39
رییس دفتر رییس جمهور گفت: ۹۰ درصد روستاهای کشور تا پایان سال به گاز شهری متصل می‌شوند.

اتاق خبر: محمد نهاویان عصر چهارشنبه (5 اسفند ماه) با حضور در شهرستان ری از سومین نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای دهیاری‌ها و روستاییان استان تهران بازدید کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ در این بازدید علاوه بر رییس دفتر رییس جمهور، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، هدایت الله جمالی‌پور معاون استاندار تهران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

هدف از سفر رییس دفتر جمهور به شهرستان ری، حضور و بازدید از سومین نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های عشایر و روستاییان استان تهران است.

نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های روستاییان و عشایر استان تهران در روستای قمصر از روستاهای شهرستان ری برپا شده است.

روستای قمصر از روستاهای مهم استان تهران محسوب می‌شود و اولین روستایی است که دارای دو شبکه آبرسانی روستایی می‌باشد.

به عقیده مسئولان و فعالان حوزه روستایی و عشایری، روستای قمصر قابلیت و توانمندی الگو شدن برای سایر روستاهای کشور را دارا است.

محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور در این بازدید با اشاره به توجه دولت به روستا‌ها اظهار داشت: اقدامات خوبی در روستا‌ها انجام شده است.

وی افزود: گازرسانی به روستا‌ها از جمله اقداماتی بوده که از سوی دولت دنبال شده و تا پایان سال جاری به ۹۰ درصد روستاهای کشور گازرسانی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: باید زمینه‌های لازم در روستاهای کشور فراهم شود تا مهاجرت از روستا‌ها به شهر‌ها دارای انگیزه و صرفه اقتصادی نباشد.

نهاوندیان یادآور شد: قدم‌های خوبی از سوی دولت برای حل مشکلات مردم برداشته شده اما هنوز مطالبات زیادی باقی مانده است که باید انجام گیرد.

وی تأکید کرد: هم اکنون تورم نقطه به نقطه یک رقمی شده و بیکاری نیز کاهش پیدا کرده است و دولت در زمینه اقتصادی تلاش لازم را انجام می‌دهد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید