سرنگونی یک فروند بالگرد نظامی متجاوزان به دست ارتش یمن | اتاق خبر
کد خبر: 321316
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 04:35
از ابتدای تجاوز عربستان به یمن تاکنون نیروهای ارتش و کمیته های مردمی چندین فروند بالگرد و جنگنده های متجاوزان را سرنگون کرده اند.

یک فروند بالگرد ائتلاف متجاوز سعودی بر فراز منطقه ذباب در استان تعز یمن سرنگون شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان، یک فروند بالگرد متجاوزان را در آسمان منطقه "عزان" در بخش ساحلی "ذباب" در استان تعز، سرنگون کردند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از تسنیم، عربستان ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه و با مشارکت آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند. طی این مدت هزاران نفر از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و یا زخمی شده‌اند.

حملات ائتلاف متجاوز سعودی همچنین زیرساختهای حیاتی در مناطق مختلف یمن را تخریب کرده است.

کشته شدن دهها مزدور ائتلاف متجاوز سعودی

دهها تن از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی که قصد داشتند در مناطقی از بخش "نهم" در استان صنعا و "الجدعان" در غرب استان مأرب پیشروی کنند، به دست نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته و یا زخمی شدند.

خبرگزاری یمنی سبأ به اسامی 19 تن از عناصر مزدور که در عملیات نظامی ارتش و کمیته های مردمی به هلاکت رسیدند، دست یافته است. در میان این اسامی، سرکرده های برجسته مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی حضور دارند.

تداوم حملات سعودی به مناطق مختلف یمن

در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به تعدادی از استانهای یمن در طول 24 ساعت گذشته شماری از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

در همین راستا یک منبع امنیتی گفت که در دو حمله ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه "الظهره" در بخش "دمنه خدیر" در استان تعز، چهار شهروند یمنی به شهادت رسیده و چهار نفر دیگر هم زخمی شدند.

این منبع گفت که در پی حمله جنگنده های سعودی به منطقه "حدین" در بخش "السبعین" در صنعا یک شهروند یمنی به شهادت رسید و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند.

وی افزود که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بیش از 30 بار به منطقه "ملح"، "الفرضه"، و "بنی شکوان" در بخش "نهم" در استان صنعا حمله کردند.

این منبع همچنین اظهار داشت که در پی حمله جنگنده های متجاوز به منطقه "بنی معین" در بخش "رازح" در استان صعده دو زن زخمی شدند.

وی افزود جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی منزل یکی از شهروندان یمنی در بخش صراوح در استان مأرب را بمباران کردند. این جنگنده‌ها همچنین دو بار بخش "الغیل" در استان الجوف را بمباران کردند.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید