وزارت نیرو به دنبال اخذ قیمت تمام شده برق | اتاق خبر
کد خبر: 321379
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 17:01
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با توجه به این‌که در حال حاضر در حوزه برق حداقل 7000 میلیارد تومان در بخش هزینه‌های جاری بین منابع و مصارف کسری وجود دارد، لذا وزارت نیرو به دنبال دریافت این کسری است.

اتاق خبر: هوشنگ فلاحتیان با بیان این‌که دولت نگاه حمایتی به مردم دارد و دراین زمینه ملاحظاتی را برای مصرف‌کنندگان در زمینه‌ی افزایش قیمت برق لحاظ می‌کند، اظهار کرد: این در حالی است که قیمت تمام شده برق در انتهای امسال 85 تومان تخمین زده شده و آنچه که به صنعت برق می‌رسد کمتر از 50 تومان به ازای هر کیلووات ساعت است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ به گفته وی باید مابه‌التفاوت قیمت تمام شده و تکلیفی به زودی مشخص شود و دولت و مجلس نیز باید به این مساله رسیدگی کنند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان این‌که با توجه به ضرر و زیان صنعت برق انتظار می‌رود که در بودجه سال 1395 این مابه‌التفاوت قیمت پیش‌بینی شود، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم صنعت برق پیشرفت کند باید مسائل اقتصادی آن ساماندهی شود.

فلاحتیان با بیان این‌که فاصله زیادی بین قیمت تمام شده و فروش برق وجود دارد، اظهار کرد: باید یا از طریق اصلاح تعرفه‌ها یا از ناحیه منابع عمومی کشور در قالب بودجه این مبلغ جبران شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون در این زمینه تصمیمی گرفته شده است، ادامه داد: تا این لحظه هیچ اتفاق خاصی در صنعت برق نیفتاده است، اما نمی‌توان این مساله را منکر شد که اقتصاد صنعت برق نیازمند راهبردهای اساسی است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید