قدرت رکود چندساله را نمی توان در کوتاه مدت شکست | اتاق خبر
کد خبر: 321474
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 14:05
عضو هیأت نمایندگان اتاق خرم آباد در گفت و گو با اتاق خبر:
احسان ناصر: نشانه های رونق اقتصادی را می توان در رونق نسبی بورس مشاهده کرد اما قدرت رکود چندساله را نمی توان در کوتاه مدت شکست.

اتاق خبر- عضو هیأت نمایندگان اتاق خرم آباد گفت: درحال حاضر چشم انداز خوبی برای اقتصاد کشور که پیش ازین تنها در حد یک نقطه امید و آرزو بود، دیده می شود.

احسان ناصر در گفت و گو با اتاق خبر افزود: بتدریج می توان نشانه های تحول را در شاخص های اقتصادی همچون کاهش سود بین بانکی به صورت کاملا طبیعی، کاهش تورم، افزایش شاخص بورس و آماری از این دست دید. مهم ترین مزیت این تغییر نیز، آرامش نسبی در اوضاع اقتصادی است.

وی در رابطه با شروع دوره رونق اقتصادی گفت: نشانه های رونق اقتصادی را می توان در رونق نسبی بورس مشاهده کرد اما قدرت این رکود چندساله را نمی توان در کوتاه مدت شکست. به ویژه اینکه همزمان از تیرماه 94 نشانه های ضعیفی از رکود جهانی به چشم می خورد که رفته رفته در حال شدت گرفتن است.

ناصر تصریح کرد: رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب و کار و هماهنگی بین دستگاه های ذیربط نقش مهمی در تعیین میزان تسریع و یا کندی ظهور دوران رونق اقتصادی خواهند داشت.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران در رابطه با تاثیر ترکیب مجلس آتی در اقتصاد کشور، اظهار کرد: مشخصا وجود بک مجلس دانا، آگاه به مسائل روز اقتصاد داخلی و جهانی، همگرا در مسائل اساسی مملکت و فارغ از حواشی بی نتیجه، کمک شایانی به برنامه های پیشرو و مدرن دولت خواهد کرد.

ناصر به معضلات اقتصادی حال حاضر کشور اشاره ای داشت و گفت: درکل، روح دولتی و همچنین مقاومت و ایستادگی موجود در مسیر مردمی شدن اقتصاد از جمله معضلات عمده و اساسی سال های اخیر است که همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: اگر به طور جزئی به مسائل اقتصادی نگاه کنیم، رکود اقتصادی در وجود بازار ریشه دوانیده و این را می توان مشکل اقتصادی این روزهای بخش خصوصی دانست.

به گفته ناصر؛ نفس وجود رکود، مانع از پرداخت دیون دولتی و غیر دولتی شده و کسب و کار را با مشکل مواجه می کند.

وی ادامه داد: برنامه های موجود و اعلامی متولیان اقتصاد کشور، در ظاهر نسخه های مدونی جهت حل معضلات نام برده در دل خود دارد. در این راستا تدوین و تصویب قانون بهبود فضای کسب و کار، بسته های خروج از رکود و همچنین رفع تحریم ها در دستور کار است که امید می رود عملیاتی شوند.

94106 ت 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید