شکلک‌های اینستاگرام، دلیلی برای احضار دختر ۱۲ ساله آمریکایی به دادگاه | اتاق خبر
کد خبر: 322076
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 11:26
استفاده از شکلک‌های مختلف هنگام ارسال پیامک یا ارسال پست‌ در شبکه‌های اجتماعی موضوعی است که در بین کاربران رواج زیادی دارد. اما دختر ۱۲ ساله‌ی آمریکایی به دلیل استفاده از شکلک‌ اسلحه، چاقو و بمب در پست اینستاگرامی خود باید در دادگاه ایالت ویرجینیا حاضر شو

اتاق خبر - به گزارش واشنگتن پست، روز ۱۴ دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی پستی که یکی از دانش‌آموزان مدرسه راهنمایی Sidney Lanier در Fairfax روی صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود، نظر یکی از کارمندان این مدرسه را به خود جلب می‌کند. وی پس از بررسی‌های انجام شده و ارسال درخواست‌های فوری برای به دست آوردن آدرس آی‌پی‌ کاربر مرتبط با حساب کاربری مذکور در اینستاگرام متوجه می‌شود این پست توسط دختری ۱۲ ساله ارسال شده است.

این دختر ۱۲ ساله به ماموران امنیتی گفته که پست مورد نظر با نام دانش‌آموز دیگری منتشر شده و به دلیل تهدید مدرسه و سوءاستفاده از سیستم کامپیوتری جریمه شده است. به گفته‌ی سخنگوی مدارس شهر فِیرفاکس، این حمله جزو موارد غیرمعتبر قرار می‌گیرد.

در حالی که انگیزه‌ی این دختر از انجام چنین کاری منتشر نشده ولی مادر او معتقد است این پست اینستاگرامی بیشتر با هدف یک مجادله‌ی دوستانه منتشر شده است. قرار است پایان ماه جاری میلادی این دانش‌آموز برای ادای توضیحات در دادگاه نوجوانان (اطفال) حاضر شود. گرچه واشنگتن‌پست معتقد است این احتمال وجود دارد که این مشکل تا کنون برطرف شده باشد.

این مورد نمونه‌ای از تعداد زیادی مشکلات وابسته به شکلک‌ها است که ماموران امنیتی اخیرا با آنها روبرو بوده‌اند. ژوئن سال ۲۰۱۵، دو مرد به دلیل استفاده از شکلک‌های آمبولانس، مشت و انگشت اشاره در یک پیام فیسبوکی توقیف شدند. واشنگتن‌ پست اشاره می‌کند که هیئت منصفه دادگاه نیویورک در حال بررسی استفاده از شکلک‌های ترکیبی پلیس و اسلحه است که به یکی از دغدغه‌های اصلی ماموران پلیس تبدیل شده است.

تایلر شنوبِلِن، زبان‌شناس و موسس کمپانی Idibon به واشنگتن پست گفته است که این موارد تنها در چند سال اخیر رخ داده که نیاز به تنظیم قوانین جدید دارد.

منبع: زومیت

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید