رونق بازار محصولات رباتیک در یک دهه آینده | اتاق خبر
کد خبر: 322246
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 20:16
بررسی های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می دهد استقبال بازارهای نوظهور از محصولات رباتیک و افزایش هزینه های استخدام کارگر موجب خواهد شد تا بازار محصولات رباتیک در یک دهه آینده رشد کند.

اتاق خبر: صرف هزینه در سطح جهان در حوزه رباتیک و محصولات و خدمات مرتبط با آن از 71 میلیارد دلار در سال 2015 به 135.4 میلیارد دلار در سال 2019 خواهد رسید.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ بینگ زانگ مدیر واحد تحقیقات آی دی سی در این مورد می گوید: حوزه رباتیک یکی از حوزه های کلیدی فناوری است که قبلا به طور سنتی تنها در صنعت اتومبیل سازی مورد توجه بود، اما امروزه در دیگر بخش های صنعتی مانند الکترونیک، خرده فروشی، مراقیت ها درمانی، لجستیک، کشاورزی، خدمات، آموزش و دولت هم مورد توجه قرار گرفته است.

وی می افزاید: یکی از علل افزایش و رشد استفاده از خدمات رباتیک گران شدن هزینه استفاده از خدمات نیروی کار انسانی و کمبود کارگر متخصص و ماهر است. همچنین تاکید بر حفظ کیفیت و کاهش هزینه استفاده از سیستم های رباتیک نیز در این عرصه موثر بوده است.

استفاده از ربات ها در صنعت خودروسازی تابدان حد گسترش یافته که شرکت آئودی حتی قصد دارد برای تعمیر خودروهای مشتریان و برقراری ارتباط با آنها در تمامی 292 نمایندگی خود از سیستم های رباتیک استفاده کند. همچنین استفاده از ربات ها برای تعامل با بیماران و کمک به یافتن اقلام مورد نظر برای خرید در فروشگاه های بزرگ افزایش یافته است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید