صادرات 60 درصدی محصولات تولیدی پتروشیمی کشور | اتاق خبر
کد خبر: 322937
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1394 - 23:14
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: بیش از 60 درصد محصولات تولیدی پتروشیمی کشور صادر می شود و رفع تحریم‌ها و ارزان شدن خوراک واحدهای پتروشیمی پیامد رشد صدور به خارج را به دنبال دارد.

اتاق خبر: علی محمد بساق‌زاده در جشنواره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی افزود: هلدینگ‌ها و شرکت های پتروشیمی باید خود را برای ورود به پساتحریم و همکاری با شرکت های خارجی آماده کنند.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی اضافه کرد: صنعت پتروشیمی در دوران تحریم توانست به فعالیت خود ادامه داده و طرح های توسعه را اجرا کند و امروز نیز شرکت های پتروشیمی به منظور بهبود شرایط، با شرکت های خارجی سرگرم مذاکره شده‌اند.

بساق زاده ضمن تاکید بر لزوم نوسازی واحد های پتروشیمی گفت: بیشتر این واحدها افزون بر هفت سال عمر دارند که باید آنها را نوسازی کرده و طرح های افزایش ظرفیت تولید را به مورد اجرا گذاشت، تا هزینه تولید در آنها کاهش پیدا کند.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: شرکت های پتروشیمی با یکدیگر رقابت دارند و این موضوع لازم است تداوم یابد تا ضمن دستیابی به فناوری های جدید، تولید محصولات متنوع تری را به دنبال داشته باشد.

وی اضافه کرد: تعامل و همکاری میان شرکت های پتروشیمی باید افزایش یافته و موازی کاری در این صنعت متوقف شود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید