معاون وزیر اقتصاد: خانه سرمایه گذار در کشور راه اندازی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 323148
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 22:04
معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: امیدواریم اوایل سال آینده به کمک بخش خصوصی، خانه سرمایه گذار در کشور راه اندازی شود.

 

اتاق خبر: محمد خزاعی روز پنجشنبه در نشست شورای استانی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در کرمان افزود: ایجاد خانه سرمایه گذار به منظور رفع مشکلات سرمایه گذاران داخلی در کشور ضروری است.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی تصریح کرد: بخش سرمایه گذاری داخلی در حال حاضر ساز و کاری برای پیگیری مشکلات خود ندارد و باید گوش شنوایی برای مسائل سرمایه گذاری داخلی در کشور ایجاد شود.
او با تاکید بر اینکه خانه سرمایه گذار نباید دولتی باشد گفت: این خانه باید توسط سرمایه گذاران سرشناس کشور تشکیل شود.
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران افزود: بیش از 95 درصد سرمایه گذاری خارجی که انجام می شود، بستر سرمایه گذاری داخلی را دارد.
وی اظهار کرد: در بندهای اقتصاد مقاومتی بر توجه به سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال، فرآوری و سایر حوزه ها تاکید شده است.
خزاعی گفت: منظور از سرمایه گذاری خارجی در اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده از آن در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی اضافه کرد: استاندار کرمان با روحیه رزمِ حسینی در مسیر توسعه اقتصادی استان وارد عرصه شده اند که جای تقدیر دارد.
معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: هماهنگی و همکاری بین بخش دولتی و اتاق بازرگانی جای تقدیر دارد زیرا معتقدیم هر کار توسعه ای و اقتصادی بدون کمک بخش خصوصی پیش نخواهد رفت.
او بیان کرد: مقوله سرمایه گذاری اعم از داخلی و خارجی باید مد نظر باشد زیرا اگر به سرمایه گذار داخلی توجه نشود به سرمایه گذاری خارجی هم توجه نمی شود.
خزاعی گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی در استان کرمان راه اندازی شده که کار خوبی است.
وی به تعیین 35 میلیارد دلار فاینانس خارجی برای استان کرمان اشاره کرد و گفت: فاینانس پیش بینی شده برای استان رقم بالایی است و کار سنگین و زیادی را می طلبد و با توجه به وضعیت بازارهای اقتصادی دنیا کار زیادی می برد که برای یک استان کشور این میزان را جذب کنیم.
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی بر تفکیک جدی بین فاینانس و سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: واحد ویژه ای در سازمان سرمایه گذاری ایجاد می شود تا به جز سرمایه گذاری خارجی، در حوزه فاینانس مطالبات را دسته بندی کند.
وی با بیان اینکه کمیته راهبری تامین منابع مالی در کشور ایجاد می شود افزود: ظرفیت 45 تا 50 میلیارد دلار فاینانس را ایجاد کرده ایم.
خزاعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفند قدرت چانه زنی ما را در سطح دنیا افزایش داد.
او اظهار کرد: حضور حماسی مردم در انتخابات همچنین خطرات جدی علیه ایران را دفع کرد زیرا هدف از تشکیل گروه های تروریستی و داعش، ضربه زدن به ایران اسلامی است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید