نیروهای حاضر در مانور «رعد شمال» مستقر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 323222
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1394 - 03:46
فرمانده سعودی:‌
فرمانده سعودی مانور موسوم به رعد شمال اعلام کرد نیروهای مشارکت‌کننده در این مانور در موقعیت‌های موردنظر استقرار یافتند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، نایف بن ماجد ژنرال ارشد سعودی حاضر در مانور رعد شمال گفت که نیروهای مشارکت کننده در این مانور در موقعیت های مورد نظر استقرار یافتند. 

این فرمانده ارشد نیروهای گارد سطتنی عربستان سعودی ادامه داد که نیروها در حال آمادگی برای هماهنگی با ستاد فرماندهی و توجیه درباره اطلاعات هستند.

وی هدف از این مانور را تقویت آنچه که امنیت جهان عرب نامید، دانست و افزود:‌با این مانور آمادگی نظامی نیروهایمان افزایش خواهد یافت و نشاان داده خواهد شد که مشارکت کنندگان این توانایی را دارند که به یک وحدت عمل در میدان های نبرد در صورت وقع جنگ را دارند.

ماانور چند ملیتی موسوم به رعد شمال با حضور نیروهایی از 20 کشور عربی و غیر عرب از یکشنبه 9 اسفند آغاز شده و تا 19 اسفند ادامه می‌یابد. 

این رزمایش در منطقه حفر الباطن در نزدیک مرزهای کویت و عراق در شمال عربستان برگزار می شود.

سعودی ها در حالی این رزمایش را برگزار می کنند که نظامیان این کشور با گذشت نزدیک به یکسال همچنان نتوانسته اند در نبرد با نیروهای مردمی در یمن به پیروزی قابل توجهی دست پیدا کنند و تلاش هایشان برای استفاده از نیروهای زمینی کشورهایی چون پاکستان و مصر هم موفق نبوده است.

از این رو سعودی ها تمایل دارند تا با این مانورها شکست های خود در جبهه جنوبی و نبرد با نیروهای یمنی را پنهان نمایند.

نیروهای مردمی در یمن در خلال هفته های اخیر توانستند یکی از شهرهای کوچک در جنوب عربستان و در نزدیک مرز یمن را پس از فراری دادن مرزبان های سعودی به کنترل خود درآورند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید