واکنش محجوب به رای دیوان عدالت در زمینه تعیین مزد کارگران | اتاق خبر
کد خبر: 323481
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 13:47
در گفت و گوی اتاق خبر با دبیر کل خانه کارگر عنوان شد
دبیر کل خانه کارگر در رابطه با رای اخیر دیوان عدالت اداری مبنی بر منتفی شدن افزایش حقوق به تناسب نرخ تورم گفت: دیوان حق ورود به این موضوع را ندارد چراکه این مجموعه مامور به رفع تظلم است و اصل اجرای ماده 41 قانون کار است.

اتاق خبر- دبیر کل خانه کارگر در رابطه با رای اخیر دیوان عدالت اداری مبنی بر منتفی شدن افزایش حقوق به تناسب نرخ تورم گفت: دیوان حق ورود به این موضوع را ندارد چراکه این مجموعه مامور به رفع تظلم است و اصل اجرای ماده 41 قانون کار است.

علیرضا محجوب در گفت و گو با اتاق خبر در رابطه با گفته رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی مبنی بر اینکه حقوق کارگران باید به شکل پلکانی و ظرف پنج سال افزایش پیدا کند، اظهار کرد: به احتمال زیاد منظور این مقام مسئول این بوده که آن میزان از تورمی که پرداخت نشده که معوقه کارگران است در باب تورم، در عرض 5 سال پرداخت شود. گفته وی بدین معنا نیست که معوقات در عرض پنج سال پرداخت شود که در اینصورت بهتر است همین امروز پرداخت شود چرا در عرض 5 سال این اقدام را انجام دهند؟!

وی در رابطه با جلسات تعیین دستمزد کارگران گفت: در حال حاضر که هنوز جلسات اولیه به پایان نرسیده و فراکسیون کارگری مجلس در گزارشی تعیین حداقل دستمزد کارگری در سال 95 را براساس دو شاخص نرخ تورم و حداقل معیشت یک خانوار اعلام کرده است.

به گفته محجوب؛ به دلیل اینکه دستمزدها به زودی تعیین خواهد شد، مجلس آتی در آن تاثیری نخواهد داشت.

 وی در رابطه با رویکرد مجلس دهم نسبت به معیشت کارگران گفت: باید ترکیب مجلس تعیین شود تا بتوان در رابطه با این موضوع اظهار نظر کرد.

 محجوب در رابطه با اعطای بن کارگری که با تعامل اصناف انجام می شد؛ اظهار کرد: اقدامی کاملا درست و بجا بود چونکه کارگران از طریق آن می توانستند خریدی حجیم با تخفیفی مناسب داشته باشند.

وی همچنین در رابطه با میزان استقبال از اعطای بن های کارگری افزود: به دلیل اینکه کالاهای مطلوبی ارائه نمی شد استقبال چندانی از این طرح صورت نگرفت.

94106ت 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید