افتتاح موزه چارلی چاپلین درسوییس | اتاق خبر
کد خبر: 323486
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 16:04
سرانجام در ۱۷ آوریل آینده‌، موزه و نمایشگاه دایمی آثار و زندگی چارلی چاپلین درخانه پیشین چارلی واقع در کشور سوییس  پس از گذشت ۱۵ سال از طراحی آن افتتاح می‌شود.

 به گزارش اتاق خبر و به نقل از کجارو، موزه‌ای با نام «دنیای چاپلین» سرانجام  پس از ۱۵ سال در روستای «کورسیرسور ویوی» که محل اقامت چارلی چاپلین درسوییس بوده، یک روز پس از نمایش فیلم انگلیسی درباره چاپلین به مناسبت تولد ۱۲۷ سالگی او افتتاح می‌شود، 

چاپلین دست کم ۲۵ سال از زندگی خود را در سوییس گذراند. این اقامت طولانی مدت نوعی تبعید از امریکا بود زمانی که درسال ۱۹۵۰ به گمان این که چارلی نوعی تمایلات و گرایشات عاطفی به کمونیسم دارد از امریکا رانده شد. این اتهامات در زمان اوج نگرش‌های بدبینانه پارانویایی نسبت به هرگونه نفوذ احتمالی شوری در دوران مک کارتی به او وارد شده بود.

اکنون نیمی از خانه بزرگ چاپلین مشرف به دریاچه ژنو، جایی که همراه با همسرش «اونا» و هشت فرزندشان زندگی می‌کرد، به صورت موزه درآمده است. درکنار این بخش که موزه آثار و زندگی چاپلین است، ساختمان جداگانه‌ای نیز هست که قرار است محل احداث یک استودیوی هالیوودی باشد که در آن بازدید کنندگان می‌توانند بیش از پیش به عمق هنر و آثار او پی ببرند.

بازدید‌کنندگان همچنین می‌توانند نگاهی اجمالی به دوران آغازین کار او در لندن و رشد تدریجی شهرت او بیندازند که بعدها او را به یکی از بزرگترین و بانفوذ ترین شخصیت‌های افسانه‌ای درتاریخ هالیوود مبدل کرد.

پروژه ساخت این موزه بیش از ۱۵ سال به دلیل مذاکرات بی نتیجه وانتظار برای دریافت مجوزهای لازم طول کشیده است. تنها هفت سال از سال ۲۰۰۸ تا کنون برای دریافت مجوز ساخت و ساز وقبل از آن ۵ سال برای حل و فصل دعاوی حقوقی با همسایه که نگران پیامدهای ساخت موزه بود، اتلاف وقت شده است.

چاپلین در سال ۱۹۷۷ درگذشت و او را در گورستانی نزدیک کرسیر سور ویوی، همراه با همسرش به خاک سپردند.

94104

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید