تنها مانع تجارت ایران و روسیه مسائل پولی و بانکی است | اتاق خبر
کد خبر: 323616
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1394 - 16:53
اسد الله عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه
اسدالله عسگر اولادی: بسیاری از موانع تجاری میان ایران و روسیه مانند موضوعات حمل و نقل، مسائل گمرکی،روادید میان دو کشور برداشته شده است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در مورد موانع رونق تجاری ایران و روسیه گفت: بسیاری از موانع تجاری میان ایران و روسیه مانند موضوعات حمل و نقل، مسائل گمرکی،روادید میان دو کشور برداشته شده است.

وی ادامه داد: تنها چند مانع تجاری باقی مانده که در حال بررسی است. یکی از این موانع مسئله ی نقل و انتقالات پول بین ایران و روسیه و مسائل ریالی و بانکی است.
عسگر اولادی در مورد حجم روابط تجاری ایران و روسیه گفت: بازار روسیه ظرفیت های بسیاری برای توسعه ی مبادلات تجاری کشور و همچنین صادرات کشور دارد. به عنوان مثال روسیه سالانه 40 میلیارد دلار واردات مواد غذایی دارد که 4 میلیارد آن از ترکیه 10 میلیارد آن از اروپا و مابقی آن را از کشورهای دیگر است. از کشور ما نیز حدود 1میلیارد دلار مواد غذایی وارد می کرد که این مقدار در سال جاری نسبت به گذشته 500میلیون دلار کاهش یافته است. در حالی که با وجود ذخایر و منابع غنی که در کشور داریم باید سالیانه 2میلیارد دلار از این بازار سهم داشته باشیم.
رئس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه ادامه داد: حل مسائل مربوط به مسائل مالی دایره ی مشارکت ما با این کشور را وسیع تر می سازد. موضوع تعرفه ها نیز حل شده و پروتکل دامپزشکی میان ایران با روسیه به وجود آمده است. بنابراین به طور کلی تنها مشکل مسائل پولی و بانکی است که در دست بررسی و حل شدن است.
گفتنی است در راستای افزایش روابط تجاری با روسیه نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در مرکز نمایشگاهی اکسپو سنتر مسکو از 22 تا 24 اردیبهشت ماه سال آینده با مجوز سازمان توسعه تجارت از سوی شرکت بین المللی رهکار پالایش میر، مجری انحصاری نمایشگاه Iranexpo- 2016-Moscow برگزار می‌شود. جزئیات برگزاری این نمایشگاه در آدرس اینترنتی http://rpmholding.com قابل دسترسی است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید