۴۵ آمبولانس هوایی نیاز داریم | اتاق خبر
کد خبر: 323927
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 00:05
وزیر بهداشت تاکید کرد؛
وزیر بهداشت گفت: سعی داریم تا زمان امدادرسانی به مصدومان را به ۱۴ دقیقه برسانیم.

اتاق خبر- وزیر بهداشت گفت: سعی داریم تا زمان امدادرسانی به مصدومان را به ۱۴ دقیقه برسانیم.

دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه یازدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور ناجا اعلام کرد: یکی از کارهایی که در این دولت برای خدمت رسانی هرچه مطلوبتر به مردم انجام شده، اجاره ۱۷ بالگرد از ارتش برای تجهیز ناوگان آمبولانس هوایی کشور و راه اندازی ۱۹ پایگاه بوده است.

وی افزود: البته برای پوشش کل کشور نیاز به ۴۵ آمبولانس هوایی خواهد بود که در دوره بعد از تحریم ها تلاش می کنیم تا ۳۰ فروند بالگرد خریداری کنیم و به این شکل مناطقی را که زمان حضور ما درآن با تاخیر همراه است و بیشتر شامل جاده های صعب العبور و مناطق دورافتاده می شود پوشش دهیم.

هاشمی همچنین از ورود ۲۰۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا زمان حضور و امدادرسانی به حادثه دیدگان به ۱۴ دقیقه برسد.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص جان باختن ۵۰ درصد مصدومان تصادفات در حین انتقال به بیمارستان افزود: اینکه ۵۰ درصد مصدومان در راه انتقال به بیمارستان جان ببازند اگرچه تلخ است ولی نمی تواند دلیل ضعف ناوگان امدادرسانی باشد. زیرا در این مسئله عوامل متعددی از جمله شدت آسیب وارده و همین طور ناحیه آسیب دیده اهمیت دارد و در بسیاری موارد شدت آسیب به حدی است که کاری از دست ما بر نمی آید.

هاشمی در پایان با اشاره به وجود پایگاه های اورژانس برای ارایه خدمات به مردم تاکید کرد: آمبولانس هوایی، پایگاه های اورژانس، تجهیز ناوگان امدادرسانی و کارهایی از این دست از نظر ما کافی نیست و ما زمانی موفق خواهیم بود که مردم برای حفظ سلامت خود توانمندی لازم را کسب کرده باشند و شاهد کاهش آمار تصادفات و آسیب های ناشی از آن باشیم.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید