گزارش رئیس کمیسیون فرهنگی از بودجه فرهنگی سال ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 323949
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 13:05
طاهری:
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: رئیس کمیسیون فرهنگی، گزارشی از بودجه فرهنگی کشور در سال ۹۵ به کمیسیون ارائه کرد و در نهایت مقرر شد تا رایزنی‌هایی برای افزایش بودجه فرهنگی با کمیسیون تلفیق انجام شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری، نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز، رئیس کمیسیون گزارشی را از وضعیت فرهنگی کشور در بخش‌های مختلف از جمله تئاتر موسیقی و... و دغدغه‌های مربوط به این حوزه را به اعضاء ارائه کرد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا در جلسات بعدی کمیسیون، نهادهای فرهنگی مرتبط برای ارائه توضیحات و رفع ابهامات به کمیسیون دعوت شوند.

سخنگوی کمیسیون مجلس اظهار داشت: رئیس کمیسیون همچنین گزارش‌هایی از بودجه فرهنگی کشور ارائه کرد که براساس آن یک درصد از بودجه کل و 3.5 درصد از بودجه عمومی سال 95 به حوزه فرهنگ اختصاص داده شده است.

طاهری خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد تا رایزنی‌هایی با کمیسیون تلفیق بودجه سال 95 انجام شود تا بودجه فرهنگی کشور افزایش پیدا کند.

وی در پایان گفت: ما در بخش بودجه فرهنگی با دو مشکل مواجه هستیم، یکی کم بودن بودجه در این بخش و دیگر عدم توازن در تخصیص اعتبارات بین نهادهای مختلف که به عنوان مثال در حالی که بودجه نهادهایی همچون وزارت ارشاد افزایش چشمگیری دارند که برخی نهادها بودجه‌شان ثابت بوده و حتی کاهش نیز یافته است.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید