طرح «احتساب راننده بین‌شهری به‌عنوان مشاغل سخت» در کمیسیون عمران رد شد | اتاق خبر
کد خبر: 323951
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 13:11
هاشمی:
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح احتساب راننده بین‌شهری به‌عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور به‌طورکلی در کمیسیون عمران به‌ عنوان کمیسیون فرعی رد شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از فارس، سیدمهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز بعدازظهر کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در جلسه امروز پیرامون دو مبحث کلی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی افزود: یکی از مباحث مطرح‌شده در جلسه امروز کمیسیون،‌ بحث رانندگانی بود که قرار بود جزو مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب شوند و در این خصوص طرحی پیشنهاد شده بود که زمانی که این طرح در کمیسیون بررسی شد، دیدیم که طرح مذکور به ضرر رانندگان است، لذا نظر اعضای جلسه بر این بود که رانندگان (اعم از ‌شهری و بین‌شهری) اگر بخواهند به‌عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب شوند، نه تنها برای آنها تأمین منافع نمی‌کند، بلکه خطراتی را برای آنها به دنبال خواهد داشت.

هاشمی در ادامه تشریح جزئیات طرح مذکور، خاطرنشان کرد: در صورت تصویب و اجرای چنین طرحی، راننده‌ای که می‌تواند 8 یا 9 ساعت کار کند، به 6 ساعت کاری محدود می‌شود. همچنین مدت زمان اشتغال آنها از نظر سنوات نیز محدود خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین دیگر مشاغل نیز که نه تنها برای آنها منافعی نخواهد داشت، با اجرای چنین طرحی مشکلاتی را هم خواهند است، لذا طرح «احتساب راننده بین‌شهری به‌عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور» به‌طورکلی در کمیسیون عمران (به‌عنوان کمیسیون فرعی) رد شد. البته این طرح از سوی وزارت‌های کشور، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز رد شده و اعضای کمیسیون عمران نیز با آن مخالفت کردند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوعش، یادآور شد: محور دوم جلسه امروز موضوع اختلاف نظر در خصوص لایحه‌ای که دولت چندی پیش ارائه داده بود، بحث و تبادل‌نظر شد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: طرح ارائه‌شده از سوی دولت بر این مبنا بود که در مواردی که جریمه‌ای به رانندگان تعلق می‌گیرد و تخلفات رانندگان بین‌شهری در مواقع اعتراض به‌جای رسیدگی در داده‌های مخصوص آن، در دیوان عدالت اداری رسیدگی شود.

هاشمی در خاتمه عنوان کرد: با توجه به اینکه مشکلات جدی بر این طرح وارد است، این موضوع به کمیته تخصصی حمل‌ونقل مجلس جهت بررسی یک هفته‌ای منتقل شد تا در نتیجه آن بررسی‌های نهایی را به کمیسیون عمران ارائه شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید