آخرین وضعیت گشایش ال‌سی و انتقال ارز در پسابرجام | اتاق خبر
کد خبر: 324104
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1394 - 21:44
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، آخرین وضعیت گشایش ال‌سی و انتقال ارز در پسابرجام را اعلام کرد.

اتاق خبر: اسدالله عسگر اولادی گفت: تعداد زیادی ال سی از طرف ما گشایش شده است اما این گشایش‌ها به معنی این نیست که در طرف تجاری ما هم عملیاتی شده باشد.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ وی اضافه کرد: اصطلاحی در روابط بانکی وجود دارد مبنی بر اینکه بانک‌ها باید مورد اعتماد بانک‌های خارجی قرار گیرند و اگر ال سی باز شود و در کشور مقصد هم اعلام و کالا حمل شود، بانک مقصد باید هزینه را به طرف تجاری ما بدهد و از ما بگیرد اما چون همدیگر را قبول ندارند، ال سی ها عملیاتی نشده است.

عسگراولادی تصریح کرد: همچنان انتقال ارز میسر نیست، زیرا بانک‌های اروپایی همچنان تحت تاثیر بانک‌های آمریکایی، رابطه خود را با بانک‌های ایرانی عادی نکرده‌اند و بانک‌های ایرانی را قبول ندارند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین اظهارداشت: بانک‌های اروپایی منتظرند تحریم اصلی که جریمه آمریکایی‌ها وضع شده بر روابط بانکی با بانک‌های ایرانی است، رفع شود، ضمن اینکه بانک‌های ما هم باید وضع مالی خود را با بانک‌های اروپایی شفاف کنند.

عسکر اولادی گفت: فقط در دو تا سه مورد که مربوط به لوازم یدکی اتومبیل است، گشایش‌های ال سی با سوئیفت انجام شده است؛ آنهم به این علت که آنها ناچار بودند کالای خود را به فروش برسانند.

وی افزود: گشایش‌ها از طرف ما انجام شده اما عملیاتی نشده است که فکر می‌کنم اردیبهشت سال آینده ارائه خدمات سوئیفت عملیاتی خواهد شد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید