صدور مجوزهای مشاغل خانگی تسهیل می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 324222
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1394 - 04:45
مدير كل تعاون كار و رفاه اجتماعي استان زنجان:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان از اتخاذ تدابیر لازم برای تسهیل فرآیند صدور مجوز برای مشاغل خانگی در استان خبر داد.

اتاق خبر- مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان از اتخاذ تدابیر لازم برای تسهیل فرآیند صدور مجوز برای مشاغل خانگی در استان خبر داد.

احمد غریوی، با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های این اداره‌کل، بحث تسهیل در فرآیند صدور مجوزهای مشاغل خانگی در استان است، افزود: با توجه به جایگاهی که امروزه مشاغل خانگی به‌ویژه در جوامع روستایی دارد، اتخاذ تدابیر لازم برای تسهیل در اخذ مجوزهای لازم در این زمینه، یکی از نیازهایی بود که احساس می‌شد، به همین خاطر تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شد.

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه در هشتیمن کارگروه تخصصی اشتغال استان زنجان، بحث تسهیل در فرآیند اخذ مجوزهای مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از موضوعات مهمی بود که مطرح شد و این موضوع مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: یكی از سیاست‌های كلان اشتغال، بحث اشتغال بزرگ در بنگاه‌های كوچک است، به همین خاطر می‌توان با تسهیل کردن فرآیند صدور مجوز برای مشاغل خانگی، گام‌های مؤثری را در راستای تشویق و ترغیب کارجویان و کارآفرینان این بخش برداشت.

غریوی با تأکید بر اینکه امروزه یکی دیگر از مسائل مهمی که در حوزه اشتغال مطرح است، بحث اصلاح فرهنگ اشتغال است، اظهار کرد: بی‌تردید، اصلاح فرهنگ اشتغال مستلزم همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان است که در این راستا باید اصلاح فرهنگ اشتغال كارجویان و نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌افزایی افراد در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: با پیگیری سیاست‌های كلی اشتغال و نیز بهبود شرایط اقتصادی كشور می‌توان شاهد كاهش نرخ بیكاری جوانان استان در سال آتی بود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید