حالا می توانید با دوربین گوشی اندرویدی خود از قابلیت Google Now on Tap استفاده کنید | اتاق خبر
کد خبر: 324780
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1394 - 04:54
سرویس Google Now با اضافه شدن امکانات بیشتر سلانه سلانه راه خود را در دل کاربران باز می‌کند، از این پس این سرویس کارآمدتر هم شده است چرا که کاربران با دوربین گوشی اندرویدی خود قادر هستند اطلاعاتی را در خصوص نوشته‌های داخل عکس‌ها از طریق این سرویس استخراج

اتاق خبر - ویژگی Google Now on tap در مراسم I/O 2015 گوگل معرفی شد،‌در آن زمان این قابلیت چنگی به دل نمی‌زد؛ اما همان‌گونه که اشاره شد ظاهرا گوگل دستی به سر این ویژگی جدید کشیده و اکنون قادر است متن‌های نوشته شده در داخل تصاویر را شناسایی کند. ناگفته نماند که تاکنون مشخص نشده این سرویس در کدام کشورها فعال شده است و تنها می‌دانیم که کاربران برای دسترسی به امکان جدید Google Now on tap باید اندروید ۶.۰ داشته باشند.

google now on tap 2

از لحاظ عملکرد نیز باید گفت که این ویژگی جدید شباهت‌های زیادی به اپلیکیشن مترجم گوگل دارد، با این حساب کاربر دوربین گوشی را به سمت تصویر مورد نظر گرفته و از آن عکس می‌گیرد، سپس متن داخل عکس شناسایی شده و جستجو می‌شود. این ویژگی که از فناوری OCR بهره می‌گیرد، به کاربر کمک می‌کند تا اطلاعات لازم را از میان عکس‌های گرفته شده استخراج کرده و بر اساس آنها در بانک‌های اطلاعاتی مختلف نظیر ویکی‌پدیا جستجوی متنی انجام شود. لازم به ذکر است که در حال حاضر این ویژگی جدید آن‌گونه که باید و شاید دقیق کار نمی‌کند.

در مجموع باید گفت گوگل دست از جستجوی خود بر نمی‌دارد و اکنون دیگر متون نوشته شده در داخل عکس‌ها نیز به معنی طرفه العینی توسط این تمهیدات جدید گوگل شناسایی و جستجو می‌شوند.

منبع: فارنت

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید