محال است که بشار اسد بر سر کار باقی بماند | اتاق خبر
کد خبر: 324874
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1394 - 08:49
عادل الجبیر:
وزیر خارجه عربستان با این ادعا که بحران با ایران به علت سیاست‌های طائفی این کشور است، بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «عادل الجبیر» وزیرخارجه عربستان سعودی، پس از نشست شورای همکاری خلیج فارس، در برابر خبرنگاران گفت: بحران با ایران به علت سیاست‌های طائفه‌گری و حمایت از تروریسم است و ما برای حل بحران با این کشور نیازی به واسطه نداریم و ایران می‌تواند با توقف مشی کنونی خود، بحران با عربستان را خاتمه بدهد و در این صورت می‌توان بهترین روابط را با ایران بنا نهاد.

الجبیر در مورد سوریه نیز گفت: موضع ما در قبال برکناری بشار اسد ثابت است و محال است که او بتواند به سمت خود در سوریه ادامه بدهد.

وی در این باره افزود: در طی هفته‌های آتی، جدیت دولت سوریه و هم پیمانانش برای ما روشن می‌شود.

وزیر خارجه عربستان با بیان اینکه آتش‌بس در یمن برای ورود کمک‌های بشردوستانه ضروری است، اعلام کرد که از تلاش‌های «ایراهیم ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن، برای رسیدن به یک توافق یمنی-یمنی حمایت می‌کنیم.

وی در مورد حزب‌الله لبنان نیز گفت: در راستای جلوگیری از سوء استفاده حزب‌الله از کشورهای شورای همکاری خلیج [فارس] اقدام می‌کنیم و اقداماتی که در راستای تروریستی خواندن حزب‌الله انجام داده‌ایم بر تروریستی بودن افراد و شرکت‌هایی که با حزب الله در ارتباط هستند نیز شامل می‌شود تا با آن‌ها همکاری نشود و پایشان به کشورهای شورای همکاری باز نشود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید