پیش‌بینی افزایش تقاضای فولاد در سال 95 | اتاق خبر
کد خبر: 325043
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1394 - 07:33
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد پیش‌بینی کرد: با توجه به فعال‌شدن طرح‌های عمرانی و ساخت و ساز، تقاضای مصرف فولاد در کشور طی سال 95 افزایش می‌یابد.

اتاق خبر- دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد پیش‌بینی کرد: با توجه به فعال‌شدن طرح‌های عمرانی و ساخت و ساز، تقاضای مصرف فولاد در کشور طی سال 95 افزایش می‌یابد.

سیدرسول خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان این مطلب اظهارکرد: با توجه به خارج‌شدن طرح‌های عمرانی و ساخت و ساز در فضای پسابرجام از حالت انتظار و فعال‌شدن آن‌ها در سال آینده، پیش‌بینی می‌شود تقاضای خفته برای فولاد کشور در سال 95 بیدار شود.

وی ادامه داد: همگام با این شرایط، فولادسازان باید آمادگی پاسخگویی به افزایش تقاضای بازار و تامین نیاز مصرف‌کنندگان فولاد را داشته باشند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه قیمت شمش و محصولات فولادی طی ماه‌های گذشته به دلیل رکود بازار، از نقطه سر به سر تولیدکنندگان نیز عبور کرده بود و حتی برخی کارخانه‌ها مجبور به تعطیلی شدند، تصریح‌کرد: با توجه به برگزاری جلسات هماهنگی بین تولیدکنندگان در انجمن و عزم جدی آن‌ها برای خروج از رکود، به نظر می‌رسد دوران زیان‌دهی تولیدکنندگان فولاد رو به اتمام است و در ماه‌های آتی، شاهد انسجام بیشتر کارخانجات فولادی و هماهنگی بیشتر آن‌ها در راستای مدیریت بازار داخلی و صادراتی فولاد باشیم.

وی افزود: به دلیل تصمیمات دولت چین برای کاهش ظرفیت مازاد تولید فولاد خود، روند نزولی قیمت شمش و محصولات فولادی طی چند هفته اخیر متوقف و نشانه‌هایی از بهبود بازار در روزهای اخیر نمایان شده و در برخی محصولات، این روند حرکت صعودی داشته است.

خلیفه سلطانی اعلام کرد: تأثیر این اتفاق در بازارهای داخلی ایران هم مشهود شده، به طوری که بازار فولاد کشور در حال آغاز یک روند با ثبات در راستای روندهای قیمتی جهانی است.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید