دولت آمریکا علیه هکرهای ایرانی اعلام جرم می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 325309
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1394 - 15:36
مقامات آمریکایی در حال آماده کردن اعلام جرم علیه هکرهای ایرانی هستند که مدعی هستند یک حمله سایبری را علیه سدی در نیویورک انجام داده اند.

اتاق خبر: مقامات آمریکایی در حال آماده کردن اعلام جرم علیه هکرهای ایرانی هستند که گفته می شود یک حمله سایبری را علیه یک سد در نیویورک انجام داده اند. این حمله که اولین بار توسط برایان والاس، محقق امنیتی کشف شد لحظه ای تعیین کننده در افزایش تنش های سایبری بین ایران و آمریکا بوده، زیرا اولین نمونه از حمله های سایبری است که به ایران منتسب شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ نفوذ به سد بومن اونیو در ری بروک نیویورک یک حمله در سطح بالا نبوده است. اما این حمله اولین مورد از نفوذ به زیرساخت های حیاتی آمریکا بوده و تهدیدی است که مقامات آمریکایی دوست ندارند شاهد تکرار مجدد آن باشند.

این حمله همچنین اعتماد دولت آمریکا به مدیریت زیرساخت های حیاتی را زیر سوال برد. یک سال قبل، 61 درصد از مدیران زیرساخت های حیاتی آمریکا پیش بینی کرده بودند که سازمان های آنها قادرند در طی 24 ساعت هرگونه حمله سایبری را شناسایی کنند.

در سال های اخیر، ایران در واکنش به حمله مشترک سایبری آمریکا و اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران، توانمندی های سایبری خود را ارتقا داده است.

لئو تادئو، کارشناس مسائل سایبری در این باره گفت: «ما امسال شاهد افزایش حملات به کشورها از سوی ایران، کره شمالی و چین بوده ایم... ما باید دست زدن به این اقدامات را برای این مجرمان دشوارتر و پرهزینه تر کنیم.»

اعلام جرم احتمالی علیه هکرهای ایرانی توسط دولت آمریکا احتمالا نظیر اقدامی خواهد بود که مقامات آمریکایی در ماه اکتبر انجام دادند و نام شرکت های چینی ای را که به عقیده مقامات از یک حمله سایبری منتفع شده بودند را اعلام کردند.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید