ایران آماده صدور سه هزار مگاوات برق به پاکستان است | اتاق خبر
کد خبر: 326158
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 19:32
روزنامه اقتصادی 'بیزنس رکوردر' پاکستان با اشاره به سفر اخیر یک هیات از اتاق بازرگانی و صنایع لاهور به ایران، به نقل از اعضای این هیات نوشت که ایران آماده تامین سه هزار مگاوات برق برای پاکستان است.

اتاق خبر: اعتباری حدود یک و نیم میلیارد دلار برای ایجاد خطوط انتقال برق از ایران به پاکستان لازم است.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ در جریان سفر آتی حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به پاکستان که حدودا دو هفته بعد انجام خواهد شد، احتمالا ایران پیشنهادهای جدید به پاکستان در خصوص صادرات برق به این کشور ارائه خواهد کرد.
ایران در زمان حاضر 74 مگاوات برق به پاکستان صادر می کند و آمادگی خود را برای افزایش صادرات برق به این کشور همسایه تا میزان سه هزار مگاوات اعلام کرده است. پاکستان با بحران شدید کمبود انرژی مواجه است.
هیات تجاری اتاق بازرگانی لاهور همچنین اعلام کرده است که ایران مایل به افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور به 10 میلیارد دلار است است.
در جریان سفر هیات اتاق بازرگانی لاهور به ایران، موضوعات مختلفی درحوزه پتانسیل های دو کشور برای افزایش حجم مبادلات تجاری و همکاری های اقتصادی با طرف های ایرانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و قرار است به زودی هیات دیگری متشکل از بخش منسوجات پاکستان به ایران سفر کند.
هیات پاکستان در سفر به ایران، همچنین برضرورت افزایش خطوط پروازی میان ایران و پاکستان به ویژه میان تهران و شهرهای اسلام آباد، لاهور و کراچی تاکید کردند.
براساس این گزارش، سه بانک پاکستانی با عنوان 'بانک پنجاب'، 'بانک الفلاح' و 'بانک میزان' درحال پیگیری هماهنگی های لازم برای ایجاد زمینه های افزایش تجارت میان ایران و پاکستان هستند.
بانک مرکزی پاکستان از بانک ها و موسسات مالی این کشور خواسته است تا اقدامات فوری برای از سرگیری فعالیت کانال های بانکی با ایران انجام دهند.

94109

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید