محورهای گفت و گوی وزیر ارتباطات با همتای ویتنامی | اتاق خبر
کد خبر: 326200
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 13:36
وزیر ارتباطات ایران در دیدار با همتای ویتنامی خود گفت: پیرامون ۱۰ محور به گفت‌وگو با هم پرداختیم که موضوعات فضایی و اینترنت بخشی از آن بود.

اتاق خبر: محمود واعظی در دیدار با همتای ویتنامی خود با بیان اینکه در این دیدار درباره ارتقای زمینه های همکاری گفت‌وگو کردیم، اظهار کرد: مجموع صحبت های ما پیرامون 10 محور نرم‌افزاری، دولت الکترونیکی، اینترنت و امنیت سایبر، تبادل متخصصان حوزه IT، همکاری های مشترک پستی، تجارت الکترونیکی، همکاری های فضایی و ماهواره‌ای، همکاری در مجامع بین‌المللی، سرمایه‌گذاری متقابل بخش خصوصی در ایران و ویتنام بود.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وزیر ارتباطات افزود: گروهی را مشخص کرده ایم تا روی این موارد کار کنند تا بعد از آن یادداشت تفاهمی امضا شود.

وی ابراز کرد: هر دو کشور در زمینه اینترنت، R&D، فضایی و پست فعالیت های خوبی انجام داده اند؛ امیدواریم در آینده شاهد توافقی پنج ساله در زمینه همکاری های مشترک با این کشور باشیم.

او در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه با توافقاتی که پیرامون موضوعات فضایی با ویتنام داشتید آیا قرار است در موضوعات ساخت ماهواره هم همکاری کنید؟، گفت: درباره این موضوعات هنوز صحبت نکرده‌ایم و بعد از نهار به آنها می پردازیم.

نویون بکسون وزیر ارتباطات ویتنام هم با ابراز امیدواری از افزایش سطح همکاری ها با ایران اظهار کرد: بسیار خوشحالم که با همتای ایرانی خود دیدار و مذاکره کردم؛ این دیدارها باید به توسعه همکاری ها در زمینه اینترنت، امنیت سایبر و مواردی که اشاره کردند، منجر شود.

وی افزود: باید رویه ای فراهم شود تا شرکت های خصوصی ایرانی و ویتنامی فرصت حضور در کشور مقابل و سرمایه گذاری را داشته باشند. ایران از زمان جنگ ویتنام بسیار حامی ما بوده و امیدواریم این روحیه در ارتباط با ما همچنان حفظ شود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید