پیروزی در نخستین مسابقه کشتی انتخابی المپیک در قاره آسیا | اتاق خبر
کد خبر: 327246
تاریخ انتشار: 2 فروردین 1395 - 06:22
امید نوروزی فرنگی کار وزن ۶۶ کیلوگرم و کمیل قاسمی آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان در نخستین مسابقه خود در رقابتهای گزینشی المپیک در قاره آسیا در شهر آستانه قزاقستان به پیروزی رسیدند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، در وزن ۶۶ کیلوگرم این مسابقات امید نوروزی در دور نخست مقابل آمان نازاروف از ترکمنستان با نتیجه هشت بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم با پان ژنگ از چین دارنده مدال‌های طلا و برنز آسیا مسابقه می دهد. نوروزی در صورت برتری در این دیدار در مرحله نیمه نهایی با برنده دیدار راویندر از هند و روسلان تساریف کشتی گیر مطرح قرقیزستانی و دارنده مدال های طلا، نقره وبرنز آسیا روبرو می شود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد کمیل قاسمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل مصاف کیونگ جین نام از کره جنوبی دارنده مدال برنز آسیا و بازی های آسیایی با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید. وی در مرحله نیمه نهایی با ژائو دنگ از چین دارنده مدال برنز آسیا و نفر پنجم جهان مسابقه می دهد.

در این رقابتها تنها کشتی‌گیران فینالیست سهمیه المپیک را کسب می‌کنند که تا پایان روز دوم این مسابقات کشورهای ژاپن، قزاقستان، چین و قرقیزستان هر کدام ۳ سهمیه و کره جنوبی نیز ۲ سهمیه المپیک بدست آورده‌اند و کشورهای هند، ازبکستان نیز هر کدام یک سهمیه را از آن خود کرده‌اند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید