۲۴۰ هزارنفر از جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی دیدن کرده اند | اتاق خبر
کد خبر: 327678
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1395 - 12:58
دبیرستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان غربی:
دبیرستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان غربی از بازدید۲۴۰ هزار نفر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان خبر داد.

اتاف خبر- دبیرستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان غربی از بازدید۲۴۰ هزار نفر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان خبر داد.

جلیل جباری با بیان اینکه با شروع تعطیلات نوروزی تا کنون حدود ۲۴۰ هزار نفر ازفضاها و جاذبه‌های مختلف سطح استان اعم از تاریخی- طبیعی بازدید به عمل آورده‌اند عنوان کرد:

وی ادامه داد: با وجود اینکه در روزهای آغاز سال شاهد تغییرات جوی و افزایش برودت هوا بودیم، مراکز اقامتی استان اعم از هتل‌ها، مهمانپذیرها و کمپ‌ها حدود ۴۷ هزار پذیرش مسافر داشته‌اند و حدود ۱۱ هزار نفر هم از موزه‌ها و کاخ موزه‌های استان دیدن کردند.

جباری گفت: این ستاد که زیر نظر استاندار آذربایجان غربی است ادارات و نهادهای مختلف در آن عضو هستند و ذیل آن نیز کمیته‌های ده گانه ای با شرح وظایف مشخص فعالیت دارند که کمیته‌های اسکان و رفاه وتبلیغات و اطلاع رسانی زیر نظر این اداره کل فعالیت‌های مختلف و متنوعی را در دستور کارخود قرار داده‌اند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: قبل از شروع سال ما با تنظیف و آماده سازی فضاهای درونی و بیرونی محوطه‌های تاریخی، موزه‌ها و ابنیه‌های تاریخی به استقبال مسافران نوروزی رفتیم.

جباری اضافه کرد: تاکنون نیز نزدیک به ۲۰۰ هزار اقلام تبلیغاتی اعم از نقشه، بروشور، کتابچه جهت توزیع بین مسافران ورودی چاپ کردیم که در آن اطلاعات مورد نیاز مسافران از قبیل، مسیرهای پیشنهادی سفر، مسیرهای دسترسی به آثار تاریخی و طبیعی استان، مراکز اقامتی و رفاهی و ... درج شده است.

وی ضمن دعوت از هموطنان جهت مسافرت به آذربایجان غربی و بازدید از جاذبه‌های متنوع گردشگری این استان، گفت: با توجه به اینکه شرایط جوی رو به بهبود است پیش بینی می‌کنیم در هفته دوم تطیلات نوروزی، شاهد افزایش مسافران ورودی باشیم.

آذربایجان غربی سالانه پذیرای بیش از یک میلیون نفر مسافر در ایام نوروز است که برای بازدید از آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری و طبیعی به این استان سفر می کنند.

منبع: مهر 

مطالب مرتبط
نظرات
خویی
| |
2016-03-25 01:39:31
از موقوفه آب انبار کوچه نورالله خان خوی هم بازدید نمایید که آب انبار قدیمی را تخریب وساختمان مسکون تجاری ساخته اند
ADS
ADS
پربازدید