نقش موثر تفاهم نامه‌های ایران و پاکستان در ارتقای همکاری ها در حوزه سلامت | اتاق خبر
کد خبر: 328062
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 09:54
وزیر بهداشت عنوان کرد:
وزیر بهداشت گفت: عملیاتی شدن تفاهم نامه ها می تواند نقش موثری در ارتقای همکاری های متقابل میان دو کشور در حوزه بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش و دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشد.

اتاق خبر- وزیر بهداشت گفت: عملیاتی شدن تفاهم نامه ها می تواند نقش موثری در ارتقای همکاری های متقابل میان دو کشور در حوزه بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش و دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشد.

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه دیدار با خانم سائره افضل ترار وزیر ایالتی وزارت بهداشت ملی، مقررات و همکاریهای دولت جمهوری اسلامی پاکستان گفت: توافقاتی در مورد مبادلات دارویی، تولید واکسن و همکاری های بهداشتی و درمانی میان دو کشور صورت گرفت.

وزیر بهداشت کشورمان با اشاره به وجود بیماری های واگیر مثل سل، فلج اطفال و مالاریا در کشور پاکستان، افزود: در ایران این بیماری ها بویژه بیماری فلج اطفال ریشه کن شده است اما لازم است بار این بیماری ها را در مناطق مرزی میان ایران و پاکستان و افغانستان کاهش دهیم.

دکتر هاشمی همچنین، با اشاره به امضای سند همکاری بین دو کشور ایران و پاکستان در حضور نخست وزیر پاکستان و رییس جمهور کشورمان دکتر روحانی، گفت: مقرر شد کشور پاکستان نماینده ای ویژه برای ادامه همکاری ها در حوزه سلامت میان دو کشور به ایران معرفی کند.

وی افزود: عملیاتی شدن تفاهم نامه ها می تواند نقش موثری در ارتقای همکاری های متقابل میان دو کشور در حوزه بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش و دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشد.

به گزارش وبدا، دکتر هاشمی در پایان ابراز امیدواری کرد: به موازات باز شدن مناطق ویژه تجاری جدید و مرزی، قرنطینه های مناسب شکل گیرد تا در کنار توسعه روابط تجاری نکات بهداشتی هم مورد توجه قرار گیرد.

منبع: ایسنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید