عسل‌های تقلبی جولان می دهند | اتاق خبر
کد خبر: 328211
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 06:33
رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل گفت: طرح راه‌اندازی بازارچه عسل اردبیل بعد از یک سال پیگیری به فرجام نرسید.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر فردین صفوی در پاسخ به چرایی فعال نشدن بازارچه عسل اردبیل، تصریح کرد: طرح راه‌اندازی بازارچه عسل اردبیل در محور اردبیل- سرعین با هدف ساماندهی عسل فروشان بومی استان و جلوگیری از فروش عسل‌های تقلبی پیگیری می‌شد.

وی افزود: ما با هزینه کرد قابل‌توجه و راه‌اندازی فروشگاه و آلاچیق‌های سنتی به دنبال ایجاد بازارچه فروش حداقل با ۲۰ غرفه بودیم و قرار بود در کنار فروش عسل امکانات رفاهی و فروشگاه‌های صنایع‌دستی نیز فعال شود.

رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان متذکر شد: با وجود یک سال پیگیری و نامه‌نگاری متأسفانه اداره کل راه و شهرسازی استان به این دلیل که بازارچه در حریم جاده است به ما مجوزی نداد و تمامی هزینه کرد ما بی‌نتیجه ماند.

صفوی با ابراز گله‌مندی از نحوه برخورد این اداره کل تصریح کرد: این در حالی است که در همین جاده محلی برای اسکان موقت عسل فروشان تدارک دیده شده است و اغلب عسل فروشان غیربومی در این مکان مستقر شده‌اند.

وی با تأکید به اینکه میراث فرهنگی استان نیز نتوانست نسبت به رفع این مشکل اقدامی کند، اضافه کرد: میراث فرهنگی فعالیت بازارچه را منوط به مجوز اداره راه و شهرسازی قرار داده بود و این اداره نیز مجوزی برای فعالیت ما نداد.

به گفته رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان این عدم همکاری در حالی است که ما از منابع طبیعی زمین درخواست کردیم و زمین‌هایی که اختصاص می‌دادند مناسب راه‌اندازی بازارچه نبود.

صفوی افزود: مکان انتخابی بازارچه مورد پذیرش قرار نگرفت و علی‌رغم تلاش ما برای ایجاد بازارچه‌ای که با نظارت دستگاه‌های متولی بوده و عسل سالم و بهداشتی به مسافران ارائه کند، همکاری مطلوبی را مشاهده نکردیم.

وی افزود: متأسفانه در حال حاضر همچنان عسل‌های غیربهداشتی و تقلبی در جاده‌های اردبیل به ویژه اردبیل – سرعین به فروش می‌رسد و فعالیت عسل فروشان غیربومی به زیان تولیدکنندگان خود استان تمام می‌شود.

رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان با تأکید به اینکه اردبیل مهد تولید عسل کشور است، متذکر شد: انتظار می‌رفت بازارچه مناسب و تائید شده‌ای عسل موردنیاز مسافران و گردشگران را در اختیار آن ها قرار دهد و با این وجود تلاش ما بی نتیحه ماند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید