ما می‌خواستیم روابط سالمی با ایران داشته باشیم | اتاق خبر
کد خبر: 328330
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 20:10
وزیر خارجه سعودی:
وزیر خارجه سعودی در ادامه ادعاهای خود علیه ایران گفت که ما خواستیم که روابط سالمی با ایران داشته باشیم، اما ایران در امور داخلی ما دخالت کرد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل القدس العربی، عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی مدعی شد که اگر ایران خواهان روابط طبیعی با این کشور است، باید رفتار خود را تغییر دهد.

وی در نشستی خبری با «مایته انکوانا مشابانه» وزیر خارجه آفریقای جنوبی مدعی شد که ما در طول 35 سال گذشته از آغاز انقلاب ایران در سال 1979 میلادی تاکنون، دستمان را به سوی ایران دراز کردیم، اما در مقابل چیزی ندیدیم.

الجبیر در ادامه بدون اشاره به دخالت‌های این کشور در امور داخلی کشورهای منطقه و به راه انداختن حمام خون در یمن مدعی شد که ما خواستیم که روابط سالمی با ایران داشته باشیم، اما ایران در امور داخلی ما دخالت و مناسک حج را مختل کرد و به سفارت ما حمله شد.

پس از اعدام آیت الله شیخ نمر النمر روحانی برجسته شیعی به دست رژیم سعودی که موج محکومیت جهانی را به همراه داشت برخی از معترضان در تهران و مشهد در اعتراض به این حکم به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد حمله کردند.

در پی این اقدام، رژیم سعودی و چند دولت وابسته به آن روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران قطع کردند.

این در حالی است که ردپای آل سعود در ناآرامی و بی‌ثباتی و کشتار و ویرانی در منطقه به‌وضوح نمایان است که اوج آن در کشور عربی یمن است که از یک سال گذشته تاکنون هزاران یمنی بیگناه را به خاک و خون کشیده است.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید