تروریسم دست از سر اروپا برنخواهد داشت | اتاق خبر
کد خبر: 328399
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 02:54
سوییس:
رئیس اداره فدرال دفاعی سوئیس نسبت به حملات تروریستی بیشتر در قاره سبز هشدار داد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک مقام امنیتی سوئیس درباره خطر وقوع حملات تروریستی جدید در اروپا شبیه آن چه اخیرا در بروکسل اتفاق افتاد، هشدار داد.

گای پارملین رئیس اداره فدرال دفاعی سوئیس روز یکشنبه در گفتگو با مطبوعات کشورش هشدار داد:" متاسفانه افراط گرایی و تروریسم پدیده خطرناکی است که به این زودیها دست از سر ما بر نخواهد داشت هر چند نمی توان گفت که تروریسم به پدیده ای روزمره در اروپا تبدیل شده است."

این مقام امنیتی سوئیس تصریح کرد:" تعداد و تناوب اقدامات تروریستی و افراط گرایانه به تدابیری بستگی خواهد داشت که ما در مبارزه با این پدیده ها اتخاذ می کنیم."

وی خاطر نشان کرد سرویسهای اطلاعاتی و پلیس تا کنون خطرات متعددی را در اروپا شناسایی و خنثی کرده اند. به رغم همه این تلاشها نمی توان جلو همه خطرات و تهدیدها را گرفت بنابراین بسیار ضروری است که بر اهمیت تدابیر و راههای پیشگیرانه تاکید شود.

هر چند سوئیس تاکنون از حملات تروریستی در امان مانده است، مقامات این کشور تدابیر امنیتی را در مراکز و اماکن حساس از جمله مقر سازمان ملل متحد در ژنو، پایانه های مسافربری، ایستگاههای قطار و فرودگاهها تشدید کرده اند.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید