همه قربانیان حملات تروریستی بروکسل شناسایی شدند | اتاق خبر
کد خبر: 328432
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 06:01
همه 28 قربانی حملات انتحاری فرودگاه و مترو بروکسل شناسایی شدند.

به گزارش اتاق خبر، مرکز بحران بلژیک، اعلام کرد: اجساد 15 قربانی فرودگاه «زاونتم» و 13 قربانی ایستگاه «مالبک» در بروکسل شناسایی شدند.
این مرکز اعلام کرد پس از حملات انتحاری 22 مارس (3 فروردین)، اجساد 31 نفر در فرودگاه و ایستگاه مترو، کشف شد. خانواده سه تن از قربانیان همچنان در انتظار اعلام رسمی هویت نزدیکان خود هستند که در جریان این حملات جان باختند.
بر پایه این گزارش، 16 تن از قربانیان شناسایی شده بلژیکی هستند و 12 قربانی دیگر به هشت ملیت آلمانی، آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی، چینی، ایتالیایی، هلندی و سوئدی تعلق دارند.
مقامات قضایی بلژیک دیروز (یکشنبه) اعلام کردند که آمار 31 قربانی که پیشتر در مورد تلفات حملات انتحاری 22 مارس (3 فروردین) اعلام شده بود، اجساد عاملان انتحاری را نیز شامل می شده است. بدین ترتیب این منبع شمار قربانیان را با حذف این سه تن، 28 نفر اعلام کرد.
وزارت امور خارجه فرانسه و سفارت چین در بروکسل به ترتیب کشته شدن یک فرانسوی و یک چینی را در این حملات تایید کردند.
یکی از مقام های وزارت خارجه آمریکا نیز تایید کرد که دو شهروند دیگر آمریکایی در حملات هفته گذشته در بروکسل کشته شده اند. بدین ترتیب شمار قربانیان آمریکایی حملات بروکسل که پیشتر دو نفر اعلام شده بود، چهار تن بوده است.
به دنبال حملات انتحاری در بروکسل که گروه تروریستی «داعش» مسوولیت آن را برعهده گرفت، سه روز عزای عمومی اعلام شد.
مقامات قضایی بروکسل دیروز (شنبه) اعلام کردند از میان 340 مجروح حملات اخیر، 101 نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند که از میان آن ها 62 نفر تحت مراقبت های ویژه قرار دارند و 62 نفر نیز در بخش مربوط به سوختگی شدید بستری شده اند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید